Zamknij
REKLAMA

Dotacje Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

16:21, 05.05.2020 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał 168 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy obiektach zabytkowych. Pieniądze otrzymają m.in. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie oraz Opactwo Sióstr Benedyktynek w Sierpcu.

 

Dotacje przyznane przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w tym roku to ponad 15 mln 587 tys. zł. Z tego blisko 9,8 mln przeznaczono na ratowanie zabytków nieruchomych, 4,8 mln na zabytki ruchome i ponad 1 mln na wykonanie dokumentacji konserwatorskiej.

Wśród projektów, które otrzymały dofinansowanie, znalazły się dwa z powiatu sierpeckiego. 250 tys. zł dostanie Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie na remont elewacji zachodniej kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (II etap). Natomiast Opactwo Sióstr Benedyktynek w Sierpcu na prace konserwatorskie i restauratorskie gotyckiej drewnianej polichromowanej figury Matki Boskiej Sierpeckiej z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP otrzyma 55 tys. zł.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz