Zamknij
REKLAMA

Zima w starym obiektywie

09:06, 18.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Śnieg, jak spadł w listopadzie, to leżał przynajmniej do kwietnia – wspominają starsi sierpczanie. Dla tych, którzy tęsknią za prawdziwymi zimami, Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc przygotowała małą niespodziankę.


 

W foyer Centrum Kultury i Sztuki można zobaczyć wystawę „Zima w starym obiektywie”. Michał Weber i Adrian Gawryś wybrali zdjęcia z różnych okresów, przedstawiające Sierpc w okowach mrozu i śniegu. Można zobaczyć bawiące się na sankach dzieci, sierpczan z lat trzydziestych i czterdziestych przechadzających się zaśnieżonymi ulicami miasta i tych z lat pięćdziesiątych stojących na zamarzniętej tafli Jeziórek. Jest również fotografia z zimy stulecia - z przełomu 1978/79 z wielkimi zaspami. Są też zdjęcia z lat dziewięćdziesiątych, kiedy jeszcze śnieg nie był wydarzeniem wielkiej rangi, o którym mówi się z uniesieniem i radością, jak o czymś niecodziennym.

Małą niespodziankę przygotowaną przez Pracownię stanowią ujęcia świąt Bożego Narodzenia z czasów wojennych i pierwszych lat po wojnie.

Warto na chwilę wybrać się do CKiSz i powspominać czasy, kiedy w „misiach” chodziło się na Białe Góry z saneczkami. Wystawa będzie czynna do 3 marca.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone