Zamknij
REKLAMA

Hufcowe kolędowanie

07:12, 06.02.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

W tym roku po raz dwudziesty dziewiąty odbyło się Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie. Harcerze, zuchy, przedszkolaki i uczniowie z wielką radością śpiewali kolędy i pastorałki.


 

Kolędowanie otworzył komendant Hufca ZHP Sierpc dh Sławomir Szałkucki. Przywitał przybyłych gości, wśród których był skarbnik Komendy Chorągwi Mazowieckiej dh Michał Bagiński, prezes Kręgu Przyjaciół Sierpeckiego Harcerstwa Zenon Kupniewski i inicjatorka wspólnego, harcerskiego śpiewania dh. Hanna Kowalska. Jak każde harcerskie spotkanie, i to rozpoczęło się od ognia. Zamiast ogniska zapalono jednak świeczki, a zamiast „Płonie ognisko” zaśpiewano „Wśród nocnej ciszy”.

Kolędowanie składało się z trzech części. W pierwszej wystąpili najmłodsi – przedszkolaki, w drugiej zuchy, a w trzeciej zaprezentowały się drużyny harcerskie i starszoharcerskie. Każdy mógł zaśpiewać tylko jedną kolędę lub pastorałkę. Zabrzmiały te znane jak „Przybieżeli do Betlejem” i „Pastuszek bosy” i trochę rzadziej słyszane „Grudniowe noce” czy „Dziś nadzieja rodzi się”.

Dla występujących były pamiątkowe dyplomy i słodycze.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone