Zamknij
REKLAMA

Spotkanie Towarzystwa Naukowego Płockiego oddział w Sierpcu

11:27, 21.12.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Piąte, ostatnie w tym roku, spotkanie Towarzystwa Naukowego Płockiego oddział w Sierpcu poświęcone zostało Publikacjom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej w latach 1999-2019 i ich autorom.

 

 

Zebranych w sierpeckim Ratuszu powitała prezes Bogumiła Dumowska. Mówiła o dorobku TPZS, które w ciągu dwudziestoletniej działalności wydało około pięćdziesiąt książek. Były opracowania historyczne, albumy fotograficzne, poezje, przewodniki, książki literackie. O swoich publikacjach i  doświadczeniach związanych z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej, o jego wieloletnim prezesie Zdzisławie Dumowskim mówili prelegenci: Paweł Gąsiorowski, Tomasz Kowalski, Magdalena Staniszewska, Krzysztof Stręciwilk i Bogumiła Dumowska. Zaś poeci Stefan Dołkowski i Ewa Strzałkowska zaprezentowali swoisty dialog, czytając na przemian swoje wiersze.

Dorobek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej jest imponujący. Dzięki takim publikacjom jak chociażby „Nekropolie Ziemi Sierpeckiej”, „W Sierpcu za cara”, „Bartosz Paprocki herbu Jastrzębiec – renesansowy pisarz spod Sierpca”, „Sierpczanie tysiąclecia” historia i ludzie związani z naszym regionem zostali przedstawieni szerszemu gronu osób. 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PrawilnyAnonPrawilnyAnon

0 0

Lol Ambroży Kleks też przyszedł na to spotkanie xD 14:20, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone