Zamknij
REKLAMA

Filozof, wierzący w cuda i humanista

23:57, 01.11.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” – słowa Elizy Orzeszkowej zabrzmiały podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

 

Na wspólne świętowanie zaproszono emerytowanych nauczycieli, Radę Pedagogiczną, pracowników administracji i obsługi, uczniów.

- Kształcenie i wychowanie młodego człowieka to prawdziwa misja. Wymaga pasji, oddania, ale też ogromnego nakładu sił. To droga, która często usłana jest różnego rodzaju trudnościami, ale w zamian daje wiele satysfakcji, szczególnie wtedy, gdy widzimy wymierne efekty swojej pracy – powiedziała dyrektor Ewa Jancewicz.

Młodzież z kl. I g pod kierunkiem Aleksandry Listkowskiej przygotowała specjalną część artystyczną, w której podziękowano nauczycielom za przekazywaną wiedzę, cierpliwość, wytrwałość, motywowanie, zarażanie pasją, pomoc w rozwijaniu talentów. Nie zabrakło też sporej dawki humoru. Licealiści wprowadzili nowy podział nauczycieli, wśród których znalazł się m.in. filozof: wiem, że nic nie wiesz…, wierzący w cuda: praca kiepska. Popraw styl, formę, ortografię i interpunkcję, wielbiciel krzywej Gaussa: nie mogę postawić tylu dobrych ocen, to będzie podejrzanie wyglądać i humanista: no może będzie z ciebie człowiek.

Specjalnie dla nauczycieli i pracowników oświaty zaśpiewali Anna Cyl, Amelia Nadratowska, Antonina Dąbrowska, Kamil Sowiński (przygotowani przez Aleksandrę Dołasińską).

W takim dniu nie mogło zabraknąć życzeń zdrowia, szczęścia, radości i szacunku. Były też kwiaty i słodkie upominki.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz