Zamknij
REKLAMA

Seniorzy i sierpecka scena

17:41, 30.09.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Dwudziesty drugi raz odbył się Przegląd Twórczości Emeryckich Zespołów Artystycznych. Seniorzy z uśmiechem na ustach śpiewali, tańczyli, recytowali i przede wszystkim dobrze się bawili na sierpeckiej scenie.

 

Przegląd odbył się w Centrum Kultury i Sztuki. Jego organizatorami byli Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sierpcu, CKiSz, Burmistrz i Rada Miejska w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Przybyłych na festiwal powitali Józef Bieńkowski – przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI i Jarosław Żmiejewski – dyrektor CKiSz.

- Ta wspaniała impreza jest okazją do integracji i znakomitej zabawy. W tym roku gościmy aż dwadzieścia sześć zespołów z województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, a nawet wielkopolskiego – powiedział Józef Bieńkowski.

Na scenie CKiSz zaprezentowały się chóry: Arka z Lubicza Dolnego, Złota Jesień z Mochowa, Muzyczna Fraza z Płocka, Skrwilenianki ze Skrwilna, Vox Cardis z miejscowości Białe; zespoły wokalne i instrumentalno-wokalne oraz kapele: Radosne Serca z Łęgu, Sierpczanie z Sierpca, Dolina Drwęcy z Lubicza Górnego, Wrzos z Rypina, Retro z Wyszogrodu, Pogodna Jesień z Bielska, Duet Eden z Grębocina, Weseli Seniorzy z Sierpca, Uśmiech Seniora z Drobina, Nad Wkrą z Bieżunia, Sami Swoi z Brudzenia Dużego, Lubiczanie z Lubicza Górnego, Teodorki z Nowej Góry, zespoły folklorystyczne: Złota Jesień z Grębocina, Senior Kujawy z Włocławka, Wrzos z Włocławka i Złoty Krąg Bobrowa. Wiersze recytował Kazimierz Radwański z Brudzenia Dużego, a jako solista zaprezentował się Ireneusz Górkiewicz z Lubrańca.

Śpiewano piosenki biesiadne, przyśpiewki ludowe i znane szlagiery. W związku z trwającym Rokiem Moniuszkowskim niektóre zespoły pokusiły się o zaprezentowanie utworów polskiego kompozytora.
Na zakończenie przeglądu wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz