Zamknij
REKLAMA

Maksym Rzemiński znów w Sierpcu

18:07, 29.09.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W sali widowiskowej Hotelu Skansen Conference & Spa odbył się koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Wiele osób przyszło, by kolejny raz usłyszeć muzykę w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego.

 

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja „Mocni Mocą Nadziei” i Wójt Gminy Mochowo. Maksym Rzemiński znany już jest sierpeckiej publiczności, która pokochała go m.in. za wspaniałe wykonania muzyki filmowej. Pianista ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Edukację kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Koziaka oraz podczas kursu mistrzowskiego na Litwie pod kierunkiem prof. Barbary Hesse-Bukowskiej. Był wielokrotnym stypendystą programów dla wybitnie uzdolnionych. Jego pierwsza solowa płyta – Inceptiom miała premierę w 2015 roku. W październiku 2018 roku odbyła się premiera drugiego albumu artysty ,,Maximus’’.

Podczas koncertu z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Maksymowi Rzemińskiemu towarzyszyli muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Można było usłyszeć utwory Komedy, Yirumy, Kilara, Williamsa, Zimmera, Morricone. Publiczność była pod wielkim wrażeniem. Bisom nie było końca.

- Świetna muzyka i świetni wykonawcy. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba usłyszeć i poczuć – powiedziała jedna z miłośniczek Maksyma Rzemińskiego.

Po zakończeniu koncertu można było zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z pianistą.

Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Narodowego Instytutu Wolności.

Wywiad z Maksymem Rzemińskim przeczytacie tutaj (Ekstra wywiad: Pianista, który nie przestaje marzyć)

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz