Zamknij
REKLAMA

Warsztaty prawne w LO

09:09, 14.09.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

11 września 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyły się pierwsze warsztaty prawne, rozpoczynające cykl spotkań prowadzonych przez mecenasa Krzysztofa Miedzińskiego.


 

Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie działania należy podjąć, aby mieć możliwość studiowania prawa na najbardziej prestiżowych uczelniach, a także jak wygląda ścieżka edukacyjna prowadząca do uzyskania pełnych uprawnień adwokackich.

Prowadzący zajęcia zdradził również uczniom tajniki swojej pracy i innych praktyków prawa, takich jak: notariusz, prokurator, sędzia czy komornik. Po wnikliwym zapoznaniu się ze specyfiką pracy w sądzie, słuchacze mieli możliwość uświadomienia sobie wad i zalet wykonywania zawodu prawnika.

Licealistom najbardziej przypadł do gustu punkt programu, w którym mieli przyjemność wysłuchania historii o najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych rozprawach, w których mecenas Krzysztof Miedziński reprezentował swoich klientów. Bardzo ciekawym elementem zajęć była także dyskusja na temat etyki zawodowej i moralności.

Warsztaty umożliwiają zdobycie przydatnych umiejętności, jaką jest np. pisanie pozwu.

Uczestnicy szczególnie cenią w zajęciach bardzo przyjazną atmosferę i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz