Zamknij
REKLAMA

Rzeźba przekazana do LO

19:25, 08.08.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Instalacja młodego artysty nie została rozmontowana, pieniądze za jej kupno pomogą w leczeniu uczennicy Dwójki, a młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego będzie mogła obcować na co dzień ze sztuką – czy trzeba więcej?

 

Grzegorz Dybowski jest sierpeckim artystą. Często tworzy instalacje z elementami rzeźby. Podczas wystawy grupy Impresja w Centrum Kultury i Sztuki prezentował dzieło, które stanowi upamiętnienie ofiar II wojny światowej. W górnej części instalacji znalazł się obrys granic II Rzeczypospolitej, która została rozdarta między dwa totalitaryzmy. Czarna deska symbolizuje III Rzeszę, a czerwona ZSRR. Zaciśnięte w pięści dłonie to symbole poległych polskich żołnierzy. Otwarte dłonie stanowią hołd dla ofiar cywilnych.

Dzieło zostało zakupione przez przez członka zarządu powiatu sierpeckiego Andrzeja Cześnika. Pieniądze zostały przekazane w obecności dyrektora CKiSz Jarosława Żmijewskiego i choreograf LZA Kasztelanka Jadwigi Chojnackiej na leczenie Alicji Suskiej.

Kilka dni później instalacja stanęła w LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Jako pierwsi podziwiali ją wicestarosta Jarosław Ocicki, darczyńca Andrzej Cześnik i dyrektor szkoły Ewa Jancewicz.

MAT

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz