Zamknij
REKLAMA

Pogodne lato w Słupi

11:49, 26.07.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Harcerze po raz kolejny otworzyli bramę Stanicy „Nasz Dom” w Słupi (gmina Szczutowo) i zaprosili na obozową akcję letnią. W ramach akcji Pogodne Lato przyjeżdżają młodzi mieszkańcy Mazowsza, niektórzy po raz pierwszy mają okazję spać w namiotach i chodzić na apele.

 

Komendantką pierwszego turnusu była Jolanta Rożniak. Przyjechało osiemdziesięcioro sześcioro młodych ludzi z powiatu ostrołęckiego i siedleckiego w wieku od ośmiu do piętnastu lat. Zajęcia prowadzone były metodą harcerską. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny. Sami wymyślali swoje nazwy. Były Piesełki, Gumisie, Śpiochy, Jagódki i Ogniki. Każdy dzień zaczynał się od apelu, odczytywano rozkazy komendanta, wyznaczano służby. Jak na każdym obozie, odbywały się wieczorne ogniska, były podchody, a nawet obozowa olimpiada. Mimo że podczas pierwszych tygodni lipca pogoda nie rozpieszczała, na nudę nikt nie narzekał. Program „Wsiąść do pociągu” pozwolił na poznanie różnych krajów. Były też dwie wycieczki poza teren Słupi. W pamięci uczestników pozostanie wyprawa do kowbojskiego miasteczka.

Podczas obozu uczono, jak radzić sobie z emocjami, agresją, prawidłowo funkcjonować w grupie. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali spotkanie, podczas którego mówiono o niebezpieczeństwach związanych z letnim wypoczynkiem, ochronie rzeczy osobistych przed ewentualną kradzieżą, o zachowaniu w przypadku zagubienia się w lesie oraz o niebezpieczeństwie związanym z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Na zakończenie turnusu wszyscy otrzymali prezenty (koszulki, dresy, buty). Były też specjalne nagrody dla tych, którzy najlepiej spisywali się na obozie.

W „Naszym Domu” nadal tętni obozowe życie. Przed uczestnikami kolejnych turnusów jeszcze wiele przygód i wypraw w nieznane.

Akcja Pogodne Lato jest dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Czuwaj Czuwaj

0 0

Wspomnienia wróciły. W latach osiemdziesiątych też na obozy do Słupi jeździłam. To były czasy 10:18, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz