Zamknij
REKLAMA

Autorka Dynastii Miziołków w Sierpcu

19:15, 27.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

Ile zębów ma Mały Potwór? Jak naprawdę miała na imię Tarantula? Kto może zostać pisarzem? – to kilka pytań, na jakie odpowiadali młodzi czytelnicy podczas spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech.

 

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu do naszego miasta zawitała Joanna Olech. Przybyła z wielką walizką pełną niespodzianek. Spotkanie z uczniami sierpeckich szkół podstawowych rozpoczęło się od pytania: kto może zostać autorem? Okazało się, że to wcale nie jest takie trudne. Nie ma specjalnej szkoły dla pisarzy. Wystarczy tylko chcieć pisać. Joanna Olech opowiadała o swoich pierwszych krokach pisarskich. Zaczynała jako graficzka w nieistniejącym już czasopiśmie „Świat Młodych”. Przypadek sprawił, że miała na szybko zapełnić całą stronę gazety. I tak powstały pierwsze opowiadania „Dynastii Miziołków”. Pamiętnik 11-letniego chłopca szybko zyskał na popularności. Ukazały się jego wydania książkowe. Przetłumaczono go nawet na język koreański. Ale Joannę Olech dzieci i młodzież znają nie tylko z opowieści o Miziołkach. Okazało się, że sierpczanie całkiem nieźle orientują się w przygodach zielonego smoka Pompona czy tajemniczej Tarantuli.

Sierpeccy czytelnicy świetnie bawili się, rozwiązując zadania przygotowane przez autorkę. Nawet w tych najtrudniejszych udało im się szybko znaleźć dobre rozwiązanie. Miłą pamiątkę dla uczestników spotkania stanowić będą dedykacje i autografy w książkach i pamiętnikach.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz