Zamknij
REKLAMA

Leonijny Dzień Kultury

22:04, 24.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego na scenie Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed niezwykle wymagającą widownią – nauczycielami i kolegami ze szkoły.

 

W ramach Leonijnego Dnia Kultury na lekcjach teatralnych przygotowano trzy sztuki. Sięgnięto po utwory Sylwestra Cyborta, Agaty Parady i Antoniego Czechowa. Wystąpili gimnazjaliści i licealiści Leonium, przygotowani przez Agnieszkę Tomasik.

„Historia pewnego pocałunku” zaczyna się w 1914 r., na weselu. Przyjaciel panny młodej wyznaje jej miłość i prosi o ostatni pocałunek, bo zaciągnął się do wojska i idzie na wojnę. Widzowie śledzili jego dalsze tragiczne losy. Umierał z imieniem ukochanej na ustach, a jego kompani przyrzekli, że ten z nich, który przeżyje, odszuka kobietę będącą miłością życia porucznika.

Kolejny spektakl przeniósł widzów w czasy współczesne. „Laleczka z porcelany” to opowieść o młodej dziewczynie, która chcąc zdobyć miłość ukochanego, popada w bulimię i połyka jaja tasiemca. Historia ma jednak szczęśliwe zakończenie.

Ostatnie przedstawienie „Niedźwiedź” to popis gry aktorskiej trójki młodych ludzi, którym za pomocą słów i gestów udało się wspaniale oddać emocje. Do domu pogrążonej w żałobie Heleny Popowej przychodzi Grigorij Smirnow, by odzyskać wcześniej pożyczone pieniądze. A ponieważ wdowa nie chce mu ich wypłacić od ręki, postanawia tak długo zajmować miejsce w jej domu, aż otrzyma należność. Prowadzi to do zabawnych perypetii. Parze towarzyszy kamerdyner Łuka.

W czasie, gdy zmieniały się dekoracje, na scenie pojawiał się zespół wokalno-instrumentalny „Leonki”, przygotowany przez Dorotę Nawrocką.

Dyrektor Leonium ks. Michał Kiersnowski zwrócił uwagę, że spektakle zostały przygotowane podczas zajęć artystycznych, które są w siatce godzin, bowiem szkoła to nie tylko nauka przedmiotów ścisłych i humanistycznych, ale też miejsce do rozwoju artystycznego.

Pod wielkim wrażeniem umiejętności aktorskich młodzieży byli także goście. Radny powiatowy Andrzej Cześnik podziękował za wspaniale przygotowane przedstawienia i występy wokalne.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz