Zamknij
REKLAMA

Młodzi artyści na sierpeckiej scenie

00:37, 13.05.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Kwiecień plecień przeplata trochę teatru, trochę piosenki i trochę tańca. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu przez trzy dni można było podziwiać młodych aktorów, wokalistów i tancerzy.


 

Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki i Tańca „Kwiecień – Plecień” odbył się już po raz dwudziesty czwarty. Na imprezę przyjechali zespoły i soliści z całego kraju. Jak zwykle nie zabrakło chwil wzruszenia i śmiechu, ale przede wszystkim dobrej zabawy.


 

Dzień teatru

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się aktorzy. Jedenaście grup teatralnych, między innymi z Warszawy, Gdańska, Troszyna, Sierpca zaprezentowało się w różnych formach. Były spektakle oparte na baśniach, zaczerpnięte z teatru sceny dzieci i młodzieży, nie brakowało autorskich scenariuszy, a nawet kabaretu. Jury (Grażyna Zielińska, Radosław Smużny, Agnieszka Zakrzewska) nie miało łatwego zadnia. Grand Prix Festiwalu przyznano Młodzieżowemu Teatrowi Tańca GSA „marTWO _ ŻYWO” z Gdańska. W kategoria 3-6 lat zwyciężył Teatr Dwójka. Wśród 7-12-latków pierwszą nagrodę otrzymał Kabaret Biedronki. W kategorii 13-16 lat najwyżej oceniony został spektakl „Pół na pół”, wystawiony przez Teatr „Na pół”. Drugie miejsce zajął Teatr „A co!” z Troszyna za widowisko „Urodziny w Nigdylandii”, a trzecie Dziecięcy Teatr Tańca GSA z Gdańska za przedstawienie „Tak jak tata”. Wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Pohl za scenariusz „Pół na pół”, odtwórcy ról: Bruna w „Pół na pół” i Bociana w „Urodziny w Nigdylandii”, a także Teatr Puzon z Warszawy za „N66” oraz Uśmiech I z Radomia za „Piekło – Niebo”. W najstarszej kategorii zwyciężył Teatr Scena 05 z Radomia („Makijaż”), drugie miejsce zajął Teatr Uśmiech II z Radomia („Chodź na słówko”), a trzecie Teatr Pingwiny z Sierpca („Szafa”). Wyróżnienie otrzymała odtwórczyni roli Salsa w „Szafie” .
Nagrodę Publiczności przyznało Młodzieżowe Jury Festiwalu (Adam Strzegowski, Gabriela Dąbkowska, Izabela Siankowska, Natalia Gizińska, Oliwia Sobczak - członkowie grupy teatralnej Tik-Tak, działającej w CKiSz-u w Sierpcu). Zdobył je Teatr ,,A Co!" z Troszyna.

https://ekstrasierpc.pl/pl/15_fotorelacje/94_kultura/541_kwiecien_plecien_dzien_teatru.html

Dzień piosenki

Kolejnego dnia w CKiSz zabrzmiały dźwięki polskich i angielskich przebojów. O uznanie publiczności i jury zabiegali wokaliści. Występowali soliści, prezentowały się duety i zespoły. Występy oceniali: Jolanta Gzella, Jolanta Tyszkiewicz, Beata Muszyńska. Grand Prix Festiwalu zdobył zespół wokalny „Teraz my”. W kategorii 6-11 lat nie przyznano pierwszego miejsca. Drugie zdobyła Amelia Tomaszewska, a trzecie Maja Jeżewska. Wyróżnienia otrzymali Maja Sowińska, Aleks Górecki, Łucja Laskowska, Karolina Górzyńska.
W kategorii 12-15 lat zwyciężyła Gabriela Łukasik. Drugą nagrodę dostała Julia Gąsiorkiewicz, a trzecią Maya Zyskowska i Anna Cyl. Mikołaj Gajowy, Zuzanna Zielińska oraz zespół wokalny Skandal zostali wyróżnieni. W kategorii 16-18 lat pierwsze miejsce zajęli Marcel Wójcik i Gabriela Kurzac, drugie Zuzanna Olendrzyńska oraz zespół wokalny z CKiSz-u, a trzecie Natalia Kucińska. Jury przyznało też
wyróżnienia dla Filipa Kwiatkowskiego, Alicji Szemplińskiej, Karoliny Zielińskiej, Małgorzaty Strześniewskiej. Jury młodzieżowe (Izabela Dąbrowska i Anna Przybyszewska) uznało, że na Nagrodę Publiczności zasługuje Alicja Sulkowska.

https://ekstrasierpc.pl/pl/15_fotorelacje/94_kultura/544_kwiecien_plecien_dzien_piosenki.html
 

Dzień tańca

Ponad 320 tancerzy z dwudziestu siedmiu zespołów tanecznych z Płocka, Strykowa, Warszawy, Kutna, Gostynina, Nadarzyna, Głowna oraz Sierpca zaprezentowało się podczas trzeciego dnia Festiwalu. Oceniało ich jury w składzie: Anna Tomczak, Igor Leonik, Adrian Kowalski, które zwracało uwagę na choreografię, technikę wykonania, dobór kostiumów, muzyki i rekwizytów, stopień trudności wykonywanych elementów oraz ogólny wyraz artystyczny. Grand Prix Festiwalu przyznano dla zespołu M-Paka - Fitluck Dance Studio z Gostynina
W kategorii 6-12 lat zwyciężył Happy Feet Junior ze Studia Tańca Alibi z Kutna. Drugi był Freekies Kids z Warszawy, a trzeci Happy Feet ze Studia Tańca Alibi z Kutna. Wyróżnienie otrzymali Agat 7 ze Strykowa oraz S-Paka z Fitluck Dance Studio z Gostynina. W Kategorii 13-15 lat najwyższe laury zdobył zespół Fair Play ze Studia Tańca Alibi z Kutna. Drugą nagrodę przyznano Ananasom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie, a trzecią Agat 5 ze Strykowa. Wyróżnienia dostali Gold 1 z Głowna i Freek 1 z Sierpca. W kategorii 16-19 lat wygrał zespół Fresh z Sierpca. Drugi był Agat 3 ze Strykowa, trzecie miejsce zajął zespół Alibi ze Studia Tańca Alibi z Kutna. Na wyróżnienie zasłużyli New Folk z Warszawy i Agat 3 ze Strykowa. Decyzją młodzieżowego jury X Nagrodę Publiczności otrzymał zespół Happy Feet Junior z Kutna.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone