Zamknij
REKLAMA

Witajcie w Hogwarcie, czyli Abiturki 2019

17:35, 10.05.2019 | LO Sierpc
REKLAMA
Skomentuj

 

Hala LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu na czas pożegnania uczniów klas trzecich zamieniła się w szkołę magii i czarodziejstwa.


Na uroczystość przybyli abiturienci ze swoimi wychowawczyniami:

III A, której przewodziła Jadwiga Chojnacka w roli Wilhelminy Grubby – Plank, czyli opiekunki nad magicznymi stworzeniami;

III B, której przewodziła Małgorzata Chalicka w roli Irmy Pince, czyli strażniczki księgozbioru;

III C, której przewodziła Aleksandra Listkowska w roli Rolandy Hooch, czyli nauczycielki latania na miotłach i sędziego quidditcha;

III D, której przewodziła Katarzyna Łukowska w roli Septimy Vector, czyli nauczycielki numerologii.

Wśród gości byli również: starosta Mariusz Turalski w roli najsłynniejszego dyrektora Hogwartu; naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Bogusława Lewandowska w roli Madam Poppy Pomfrey; przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Olszewska w roli Pomony Sprout, nauczycielki zielarstwa. Nie zabrakło też rodziców, grona najlepszych i najzacniejszych nauczycieli, którym przewodniczyła dyrektor LO Ewa Jancewicz w roli Minerwy McGonagall.

Skecze, konkurencje utrzymane były w konwencji książek J. K. Rowling. Nie zabrakło zatem głównego bohatera i jego perypetii szkolnych oraz konfrontacji z Voldemortem. Oczywiście zabawę prowadzili Ron i Hermiona, dbając, aby wszyscy wczuli się w niesamowitą atmosferę Abiturek.

Szczególnie oczekiwanymi w czasie uroczystości są nagrody w plebiscycie. W tym roku zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Intelektualista – Kacper Sokołowski;

Indywidualista – Ada Kluska;

Imprezowicz – Paweł Wierzbicki;

Artysta – Bartosz Hoffman;

Najpiękniejsza – Sylwia Piątkowska;

Najprzystojniejszy – Szymon Stasiak;

Sportowiec – Bartosz Siwiński;

Sportowiec – Zuzanna Wysocka;

Przyjaciele – Sierpc Shore: Kacper Sokołowski, Bartosz Sowiński, Szymon Stasiak, Bartosz Hoffman, Mateusz Rzeszotarski, Kuba Barłóg, Mateusz Wróblewski, Paweł Wierzbicki;

Para – Zuzanna Liszewska i Szymon Stasiak;

Wagarowicz – Patryk Sikorski.

W trójmagicznym turnieju zmagali się reprezentanci wszystkich klas. Slalom z piłką i miotłą na czas okazał się świetną rozrywką zarówno dla zawodników, jak i publiczności. Również rzut piłką, aby trafić w środek koła zawieszonego u sufitu, czyli okrojony quidditch, dostarczył niesamowitych emocji. Ostatnią konkurencją w zmaganiach abiturientów było wypicie na czas magicznego eliksiru, przygotowanego przez gildię czarodziejów. Na koniec organizatorzy zaprezentowali samodzielnie przygotowany walc oraz bitwę taneczną.

Sprawcami abiturkowego zamieszania byli uczniowie klasy II A i II B z wychowawczyniami.

(LO Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone