Zamknij
REKLAMA

Świadectwa dla absolwentów Mechanika

11:51, 06.05.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Rocznik 2019 jest pierwszym, który zakończył swoją edukację w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu uroczystością w nowej hali. Nie obyło się bez wzruszeń, polało się trochę łez. Ale coś się kończy, aby nowe mogło nadejść.

 

W gali pożegnania absolwentów wzięli udział maturzyści, nauczyciele i rodzice, ale również zaproszeni goście, m.in. starosta Mariusz Turalski i komendant powiatowy Policji mł. insp. Mariusz Kryszkowski. Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Ambasady Republiki Argentyńskiej: ambasador Ana María Ramírez oraz sekretarz Miguel Ángel Cuña.

 

Nie zapominajcie o ideałach

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Piotr Tyndorf, zwracając się do absolwentów, życzył im, aby z radością wspominali czas spędzony w murach szkoły, a ich przyjaźnie przetrwały próbę czasu.

- Przez ostatnie lata budowaliście wizerunek naszej szkoły. Wielu z was zapisało się na kartach historii Mechanika jako jednostki wybitne, dla których zawsze ważne były losy naszej małej społeczności. Uczyliście się, zdobywaliście wiedzę, doświadczenie. Jak bardzo przykładaliście się do nauki, świadczy ogromna liczba świadectw z czerwonym paskiem i nagród książkowych – mówił dyrektor.

Ambasador Ana María Ramírez podziękowała za zaproszenie na uroczystość, ciesząc się, że może odwiedzić jedyną w Polsce szkołę noszącą imię argentyńskiego bohatera narodowego - generała José de San Martin.

- Chciałabym, abyście nie zapominali o naukach generała, aby w dalszym życiu towarzyszyły wam ideały, takie jak wolność, miłość do drugiego człowieka, tolerancja, wrażliwość na los potrzebujących. Świat potrzebuje ludzi okazujących sobie wzajemny szacunek, akceptujących otaczającą nas różnorodność i nieokazujących wyższości – powiedziała ambasador.

 

Nagrody dla najlepszych

Najlepsi absolwenci - Katarzyna Wesołowska, Kamil Góralski, Karolina Wojciechowska - otrzymali „Dyplomy Ambasadora”. Nagrody Starosty Sierpeckiego dostali Katarzyna Wesołowska i Kamil Góralski.

Dyrektor Piotr Tyndorf podsumował efekty kilkuletniej pracy uczniów, wręczył najlepszym nagrody i świadectwa z wyróżnieniem, wyróżnienia za godne reprezentowanie szkoły i osiągnięcia sportowe. Wręczył listy pochwalne rodzicom wyróżniających się uczniów.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń dla maturzystów.

- Jest mi niezmiernie miło stanąć po 24 latach przed wami, bo też jestem absolwent tej szkoły. Dziękuję wam za zaangażowanie. Wasze wyniki potwierdzają, że jesteście dobrymi uczniami, macie wspaniałych nauczycieli, życzę wam dobrych wyników na maturze i zdobycia wymarzonych indeksów na studia – powiedział starosta Mariusz Turalski.

Były też podziękowania od maturzystów dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz kolegów.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone