Zamknij
REKLAMA

Hiszpańskie staże uczniów Ekonomika

11:11, 03.05.2019 | ZS nr 2 w Sierpcu
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie technikum Zespołu Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, praktyki zawodowe odbyli w Hiszpanii.

 

Czterotygodniowe staże zagraniczne realizowali wraz z partnerem zagranicznym – hiszpańską firmą Europroyectos. Głównym celem projektu był rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych poprzez realizację działań polegających na mobilności ponadnarodowej. Przyszli spedytorzy, ekonomiści, obsługa turystyczna, graficy mogli zdobyć zawodowe doświadczenie w hiszpańskich firmach: Kiabi Nevada, Synergia, Hotel Abba Granada, Hotel Hospes Palacio De Los Patos, Kiabi Pulianas, Sprinter Armilla, Sprinter Serrallo, Deportes Aranda, Rubio Cash, Maqueda Serigrafia, Cahucholas, Hi Diseño, Rotulos Seriplas, Start Idea, PC Express, CFI Reina Isabel, Espacio Creativo City And Personal Mk S.L. Od poniedziałku do piątku młodzież pracowała w hotelach, agencjach reklamowych, firmach poligraficznych, magazynach logistycznych, biurach rachunkowych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie nauczanych w szkole przedmiotów zawodowych. Wszyscy praktykanci otrzymali bardzo dobre opinie od swoich pracodawców i wysokie oceny końcowe.

Adam Górecki z klasy 3 TCPG zaprojektował i wdrożył stronę internetową Radia Granada, Patryk Chrzanowski zaprojektował logo firmy, które zostało wykorzystane na bilboardzie reklamowym tej instytucji. Podczas pobytu za granicą uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe i komunikacyjne. Uczyli się pracy w zespole, podejmowania samodzielnych decyzji, radzenia sobie w nowych sytuacjach. Na pożegnalnym grillu uczniowie otrzymali certyfikaty.

Poza codzienną praktyką młodzież zwiedzała Granadę, Cordobę, Malagę i Salobrenię.

- Zabytki tych miast, okolica, położenie geograficzne przysporzyły niezapomnianych wrażeń, sprawiły, że hiszpańska Andaluzja zagościła w naszych sercach. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do miejsc, które zainspirowały nas do poznawania świata, podróżowania i otwarcia na obce kultury – twierdzą uczestnicy wyjazdu.

 

(ZS nr 2 w Sierpcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone