Zamknij
REKLAMA

Krzyż z figurą Chrystusa przed farą

13:34, 02.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Od 1993 r. przed kościołem farnym w Sierpcu stał drewniany krzyż. Został postawiony na pamiątkę misji świętych. Upływ czasu i warunki atmosferyczne sprawiły, że trzeba było odnowić symbol wiary.

 

W Wielki Piątek przed kościołem stanął nowy krzyż. Zdecydowanie różni się od tego, do którego sierpczanie przywykli. Firma Malinowscy podjęła się wymiany dębowych belek, oczyściła żelazny stelaż. Na ramionach krzyża zamontowano od góry blachy, by chociaż trochę zabezpieczyć go przed opadami.

Na krzyżu zawieszono naturalnej wielkości rzeźbę Jezusa, którą wykonał sierpecki artysta Edmund Szpanowski.

- Figurę Chrystusa rozpocząłem rzeźbić pod koniec lutego 2019 roku. Rzeźba została wykonana z drewna dębowego, pochodzącego z około 100-letniego drzewa. Jest to dar dla mojej farnej społeczności parafialnej oraz wszystkich mieszkańców Sierpca. To też moja forma podziękowania za dar tworzenia, który otrzymałem od Stwórcy – powiedział Edmund Szpanowski.

Proboszcz parafii farnej ks. Sławomir Zalewski poświęcił krzyż w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ksiądz proboszcz podziękował firmie Malinowski, Edmundowi Szpanowskiemu oraz Hannie Wiktor za piękne kwiaty przed krzyżem.

- Nowy krzyż pięknie harmonizuje z otoczeniem, a figura Jezusa ma w sobie ducha. Wydaje się, że Chrystus patrzy na nas i jakby pytał każdego z nas: kim dla ciebie jestem, co ta męka dla ciebie znaczy? - stwierdził ks. Sławomir Zalewski.

Proboszcz jest już po rozmowach z rzeźbiarzem i wiele wskazuje, że powstanie farna Golgota.

https://ekstrasierpc.pl/pl/15_fotorelacje/379_inne/527_krzyz_przed_fara.html

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz