Zamknij
REKLAMA

Konkurs wiedzy „Żołnierze Niezłomni - Bohaterowie lat 1944-1963”

20:30, 22.04.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Jak w skrócie nazywała się tajna, komunistyczna policja ZSRR, kto był autorem wiersza „Wilki”, jak nazywał się dowódca Rejonu II ROAK, który urodził się w Bielsku, a zmarł po sześciogodzinnej walce z grupą UB i KB w Węgrzynowie koło Sierpca – to tylko niektóre z pytań, z jakim zmierzyli się uczestnicy II Konkursu Wiedzy „Żołnierze Niezłomni - Bohaterowie lat 1944-1963”.

 

Konkurs zorganizowały Konfederacja Wolnej Myśli oraz Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Wzięło w nim udział trzydzieścioro uczniów z terenu powiatu sierpeckiego. Mieli godzinę na rozwiązanie testu. Pytania dotyczyły historii żołnierzy wyklętych. Wiele wymagało wiedzy o lokalnych dziejach. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu. Miesiąc później zorganizowano uroczystą galę w Centrum Kultury i Sztuki, podczas której wręczono dyplomy i nagrody. W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się Adam Oszal (SP nr 2), drugie miejsce zajął Oskar Kordyzon (SP nr 2), a trzecie Damian Bielecki (I Prywatna SP). Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężył Marcin Wojciechowski (Gimnazjum Miejskie), drugie miejsce zajęła Jolanta Dobrzeniecka (Zespół Szkół nr 2), trzecie Laura Szewczyk (Gimnazjum Miejskie). Podczas gali wykład o Mieczysławie Chojnackim ps. Młodzik wygłosił Mirosław Widlicki, prezes Okręgu Warszawa Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Można było też obejrzeć film dokumentalny, będący wywiadem z Mieczysławem Chojnackim.

Z pytaniami, które, były na teście, można się zmierzyć tutaj: 

https://www.quizme.pl/q/kwm/zolnierze-niezlomni-bohaterowie-lat-1944-1963?fbclid=IwAR3vSt14inIsMUJ1Bi_m7ey1K3L9yAQAaOa-hPXWtuTj477ljtX3jPvMurc

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone