Zamknij
REKLAMA

Nie tylko Kasia

11:51, 15.04.2019 | NL
REKLAMA
Skomentuj

 

 

W poniedziałkowe popołudnie, 8 kwietnia, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorek z Gwiazdą. Tym razem dziennikarz Leszek Bonar rozmawiał z Grażyną Błęcką-Kolską.

 

Nie tylko Kogel-Mogel

Aktorka jest znana szerokiej publiczności przede wszystkim z roli Kasi Solskiej z filmu ,,Kogel-Mogel" (1988 r) oraz jego kontynuacji - ,,Galimatias, czyli kogel-mogel II" (1989 r) i ,,Misz-Masz", który trafił do kin w tym roku. Nie są to jednak jedyne produkcje z udziałem aktorki. Grała w kilkudziesięciu filmach, serialach i spektaklach. Wiele z nich reżyserował Jan Jakub Kolski – prywatnie były mąż. Mimo rozwodu, wciąż utrzymują relacje zawodowe. Ich ostatni wspólnie zrealizowany projekt to film pt. ,,Ułaskawienie", w którym aktorka zagrała główną rolę (otrzymała za nią nagrodę na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2018 roku w kategorii pierwszoplanowa rola kobieca).

 

Jaskinie i traktor

Grażyna Błęcka-Kolska podczas spotkania przyznała, że Sierpc, ze swoimi drewnianymi domkami i kamieniczkami, przypomina jej rodzinną Kolumnę (dzielnica liczącego około 5 tysięcy mieszkańców Łasku, w którym artystka mieszka również obecnie). Aktorka wybrała się na długi spacer ulicami Sierpca, podczas którego... zabłądziła. Na szczęście odnalazła drogę do CKiSz, podziwiając przy tym lokalny krajobraz. Podczas rozmowy z Leszkiem Bonarem Grażyna Błęcka-Kolska wyznała, że już od wczesnej młodości była pasjonatką sportu i rozmaitych wojaży – szczególnie eksplorowania jaskiń. Obecnie pracuje nad różnymi projektami filmowymi i prowadzi zajęcia ze studentami wydziału aktorskiego w Krakowie. W wolnych chwilach tworzy biżuterię z kamieniami. Najbardziej lubi kryształy. Jest miłośniczką czytania książek, lubi spędzać czas z przyjaciółmi, najlepiej w otoczeniu przyrody. Dużą radość dają jej prace ogrodnicze. W ubiegłym roku kupiła sobie nawet traktor. Z rozbrajającą szczerością przyznała, że z racji wielu obowiązków zawodowych nie widziała jeszcze filmu ,,Misz-Masz, czyli Kogel-Mogel III”, ale obiecuje poprawę. Zapytana przez Leszka Bonara o radzenie sobie z codziennością po tragedii, która ją dotknęła 5 lat temu (w wypadku zginęła jej córka), poprosiła o obejrzenie filmu ,,Ułaskawienie”, który ma być jej publicznym komentarzem na ten temat, jedynym, jakiego chce udzielić.

 

Podczas spotkania można było wysłuchać piosenek w wykonaniu aktorki, odtworzonych wraz z fragmentami produkcji, w których brała udział. Przeczytała też poetyckie teksty Anny Ciarkowskiej: ,,Pierzyna” i ,,Czy chcesz ze mną chodzić”. Na koniec zgromadzeni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystką i otrzymać jej fotografię wraz z autografem i dedykacją.

 

(NL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone