Zamknij
REKLAMA

Tancerze i koguty - wystawa Wojciecha Witkowskiego

11:41, 15.04.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


Wojciecha Witkowskiego nie trzeba przedstawiać. O strażaku, który spełnił swoje marzenia i został malarzem słyszało większość sierpczan. Kolejną jego wystawę możemy podziwiać w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

 

Na wernisaż przybyli znajomi, osoby, które podziwiają obrazy malowane przez Wojciecha Witkowskiego od lat. Gości przywitał dyrektor CKiSz Jarosław Żmijewski, a o malarzu opowiedziała instruktor ds. plastyki Agnieszka Janiszewska. Wojciech Witkowski jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielskiego. Studia podyplomowe na kierunku plastyka, historia sztuki skończył w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, zaś studia podyplomowe w zakresie malarstwo i rysunek na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „Impresja” w Sierpcu oraz grupy plastycznej „Aspekt”, zrzeszającej absolwentów studiów podyplomowych łódzkiej ASP. Prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Pierwszą indywidualną wystawę w Domu Kultury w Sierpcu miał w 2008 r.

Dla wielu najnowsze dzieła Wojciecha Witkowskiego były zaskoczeniem. Artysta przyzwyczaił odbiorców, że maluje głównie pejzaże, kwiaty, konie, portrety. Tematem przewodnim najnowszej wystawy jest taniec. Uchwyceni zostali tancerze w strojach ludowych, są obrazy inspirowane tańcem nowoczesnym i piękne kobiety w tańcach hiszpańskich. Ich uzupełnienie stanowią barwne koguty.

Wojciech Witkowski, planując wystawę w CKiSz, miał przygotowane wcześniej obrazy. Jednak w trakcie przygotowań dostał propozycję pokazania swoich dzieł w Opinogórze. W tamtejszej galerii miały zawisnąć dzieła „Cztery pory roku”. Trzeba było zrobić coś innego dla Sierpca. Większość obrazów została namalowana w tym roku. Warto przejść się do CKiSz-u i je zobaczyć.

- Lubię obrazy pana Wojtka, ale to, co dziś zobaczyłam, jest po prostu cudowne. Udało mu się uchwycić ruch, te Hiszpanki są niesamowite – stwierdziła jedna z oglądających.

MAT

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone