Zamknij
REKLAMA

Nowa hala w Mechaniku - uroczyste otwarcie

11:37, 15.04.2019 | ZS nr 1
REKLAMA
Skomentuj

 

 

„Tylko moc ciała i ducha wyznaczyć może granice zwycięstwa” – te słowa Pierre’ a de Coubertin 1 kwietnia 2019 roku przyświecały uroczystości otwarcia hali sportowej i ślubowania klas policyjnych Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: wicemarszałek Senatu Maria Koc, poseł na Sejm Waldemar Olejniczak, kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska, z-ca dyrektora Delegatury w Płocku K. O. w Warszawie Agnieszka Zalech, dyrektor departamentu Energa – Operator Marek Paluszczak, starosta sierpecki Mariusz Turalski, wicestarosta sierpecki Jarosław Ocicki, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolinska, radni powiatowi, wicestarosta mławski Zbigniew Markiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Mława Zbigniew Pol, przewodniczący Rady Powiatu Rypińskiego Krzysztof Cegłowski, dziekan dekanatu sierpeckiego ks. Kanonik Tomasz Kadziński, przedstawiciele Rady Miasta Sierpca: przewodniczący Dariusz Malanowski i wiceprzewodniczący Waldemar Frydrychowicz, wójtowie gmin powiatu sierpeckiego, komendant powiatowy policji w Sierpcu mł. inspektor Mariusz Kryszkowski, komendant Straży Miejskiej w Sierpcu Jarosław Krydziński, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, emerytowani nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 1: Wojciech Miążkiewicz i Piotr Nowakowski, młodzież, rodzice uczniów klas policyjnych, media, sponsorzy sierpeckiego sportu.

 

Przecięcie wstęgi

Uroczystość rozpoczęła się od ceremonii przecięcia wstęgi, jako symbolicznego oddania hali do użytku. Wśród przecinających wstęgę był też uczeń Zespołu Szkól nr 1 Sylwester Lisicki, powołany do kadry narodowej juniorów w piłce ręcznej. Galę poprowadzili: Zuzanna Olendrzyńska i Mateusz Frej. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor ZS nr 1 Piotr Tyndorf, który aby ustrzec ćwiczących w tej hali od kontuzji oraz zapewnić im i całemu gronu pedagogicznemu przychylność losu, poprosił księdza dziekana Tomasza Kadzińskiego o poświęcenie obiektu. Dyrektor przybliżył historię powstawania hali, wspomniał o dacie 29.11.2017 roku, kiedy to nastąpiło wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej. Wyraził też swoją radość z oddania do użytku obiektu sportowego tak potrzebnego społeczności Zespołu Szkól nr 1, ale też i mieszkańcom miasta oraz powiatu. Dyrektor podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania hali. 
Starosta Mariusz Turalski stwierdził, że wybudowanie hali dla Mechanika było jednym z jego najważniejszych założeń i planów. Wspomniał też, że Zespół Szkół nr 1 to szkoła, w której uczy się najwięcej uczniów w powiecie, dlatego ta hala jest niezwykle potrzeba dla młodzieży, ale też społeczności lokalnej.

Wiele ciepłych słów padło z ust wicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Marii Koc, która wyraziła swoje zadowolenie z powodu powstania tak pięknego obiektu, wspomniała też o zaangażowaniu w pozyskiwaniu środków na budowę hali przez posła Waldemara Olejniczaka.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Rady Miasta, wójtowie, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, którzy oprócz życzeń, przekazali upominki na ręce dyrektora Piotra Tyndorfa.

 

Zaprojektuj szkołę

Na uroczystości zostały też wręczone nagrody finansowe dla uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie „Zaprojektuj swoją szkołę”, polegającym na zagospodarowaniu przestrzeni między szkoła, a halą sportową. Pierwsze miejsce otrzymały Natalia Kałużna i Paulina Jaskulska (III TB), wyróżnienie wręczono –Kindze Szymańskiej i Mateuszowi Banachowi (II TB).
Następnie wszyscy mogli powrócić do historii budowania hali, dzięki prezentacji multimedialnej w wykonaniu Jacka Tybuszewskiego. Miłym akcentem pierwszej części uroczystości były dwa pokazy akrobatyczne w wykonaniu uczniów, przygotowanych pod kierunkiem Mariusza Żmijewskiego.

 

Przysięga klas policyjnych

Drugą część uroczystości poprowadził Andrzej Tylus, który w tym roku przygotowywał klasy policyjne do ślubowania. Do hali wmaszerowali czwórkami uczniowie klas policyjnych. Dowódcy klasy drugiej i trzeciej zgłosili dyrektorowi gotowość do awansu, zaś dowódca klasy pierwszej gotowość do ślubowania. Ceremonia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Piotr Tyndorf skierował swoje słowa do zaproszonych gości, młodych kadetów, ale także ich rodziców. Wspomniał, że klasa pierwsza składa ślubowanie na nowej hali sportowej. Wyraził też swoje zadowolenie, że z roku na rok powiększają się szeregi klas o profilu policyjnym. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie klas pierwszych, rotę ślubowania odczytał Andrzej Tylus. Na sztandar szkoły ślubowali uczniowie klasy I LOP: Julia Brdak i Jakub Kosek. Był to niezwykle wzruszający moment dla samych kadetów, ale też ich rodziców i opiekunów. Zwieńczeniem uroczystości były awanse klas drugich i trzecich, otrzymanie przez wyróżniających się uczniów tytułów wzorowego kadeta. Awansu dokonali dyrektor Piotr Tyndorf i komendant powiatowy policji w Sierpcu mł. inspektor Mariusz Kryszkowski.
 

(ZS nr 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone