Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie klas strażackich w ZS nr 2

17:46, 11.03.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Klasy strażackie liceum ogólnokształcącego przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu złożyły uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani na ucznia.


 

Ślubowanie miało uroczysty charakter. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Katarzyna Majewska - p.o. dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, ks. Sławomir Zalewski, Bogusława Lewandowska - naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sierpcu, brygadier Paweł Sekulski - z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, mł. brygadier Waldemar Goczyński - zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Sierpcu, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, rodzice. Przybyłych powitała dyrektor Magdalena Peda. Szczególne słowa skierowała do uczniów:

- Wasza wiedza i profesjonalizm mogą uratować życie wielu osobom. Podejmujcie każdego dnia trud nauki, aby w przyszłości wykorzystać zdobytą wiedzę w sytuacjach, które mogą wymagać od was opanowania i niezbędnych umiejętności. Wierzę, że pokonacie wszystkie przeszkody i dacie mi powody do dumy – powiedziała dyrektor.

Uczniowie złożyli przysięgę. Przywilej ślubowania na sztandar szkoły otrzymali Katarzyna Cyn, Mateusz Bawoł, Gabriela Krzemińska i Dawid Dębski. Rotę ślubowania odczytał wychowawca Bartłomiej Kanty.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu brygadier Paweł Sekulski dokonał za pomocą szabli aktu pasowania na uczniów klasy strażackiej.

Goście życzyli uczniom wytrwałości, sukcesów i wypełnia zobowiązań wynikających ze ślubowania. Przypominali, że bycie strażakiem to służba, nie praca.

Oficjalną część uroczystości zakończył koncert w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu i grupy tanecznej mażoretek Alizma.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone