Zamknij
REKLAMA

XV Targi Edukacyjne w LO

11:00, 04.03.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Kosmetologia, pielęgniarstwo, medycyna, technologia tworzyw sztucznych, grafika komputerowa, ekonomia menadżerska, konstrukcje budowlane, dziennikarstwo, prawo – to tylko niektóre z bardzo bogatej oferty edukacyjnej, zaprezentowanej na Targach Edukacyjnych w Sierpcu.

 

Po raz piętnasty w hali Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu odbyły się Targi Edukacyjne. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Sierpecki. Przybyłych na targi powitała dyrektor Ewa Jancewicz. Z zaproszenia skorzystali poseł Waldemar Olejniczak, starosta Mariusz Turalski, wiecestarosta Jarosław Ocicki, dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie Katarzyna Majewska, nauczyciele i młodzież.

Na czterdziestu stoiskach prezentowali się m.in. przedstawiciele uczelni i szkół policealnych z Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Płocka, Ciechanowa, Włocławka, Łodzi, Sierpca. Można było porozmawiać ze studentami, rekruterami, poznać warunki nauki, dowiedzieć się o możliwości uzyskania stypendium. Szkoły kusiły nie tylko kierunkami nauki, ale też bazą dydaktyczną, praktykami zagranicznymi, kontaktami z przyszłymi pracodawcami, możliwościami rozwoju pasji i zainteresowań.

- Na tagach jestem już któryś raz. Wybrałam już kierunek, który chciałabym studiować, ale nie wiem jeszcze w jakiej uczelni. Waham się pomiędzy Toruniem a Warszawą – powiedziała jedna z uczennic.

Tegoroczne Targi Edukacyjne odwiedziło ok. 800 uczniów. Obsługą organizacyjną XV Targów Edukacyjnych zajęła się klasa I b wraz z wychowawczynią Alicją Wawrocką – Świeczkowską. Zaś koordynatorem przedsięwzięcia była Beata Karpińska – doradca zawodowy.

MAT

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone