Zamknij
REKLAMA

Jubileusz hali im. Zdzisława Krzyszkowiaka

23.07, 29.12.2022 . Aktualizacja: 15.41, 06.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

 

 

6 grudnia 2002 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu otrzymała niezwykły prezent — halę sportową. Od dwudziestu lat służy ona uczniom i nauczycielom, ale też tym, którzy uprawiają sport zawodowo i amatorsko. Treningi i zawody odbywają się do późnych godzin wieczornych.

 

Na jubileuszową uroczystość przybyli przedstawiciele władz miejskich, organizacji i instytucji sportowych, pracownicy obecni i emerytowani, uczniowie klas sportowych. W hali powitali ich nauczyciele wychowania fizycznego sierpeckiej Dwójki Katarzyna Kordulasińska i Dariusz Malanowski.

 

Zawody i imprezy kulturalne

Koordynator do spraw sportu Dariusz Malanowski opowiedział historię hali. W 2000 r. Rada Miejska podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków na jej budowę. Dwa lata później nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. W 2010 roku hala otrzymała imię Zdzisława Krzyszkowiaka, złotego medalisty z Rzymu z 1960 r w biegu na 3000 m z przeszkodami.

— Przez dwadzieścia lat w hali odbyło się 1227 zawodów sportowych, w tym dwa o zasięgu międzynarodowym, trzydzieści siedem o zasięgu krajowym, sto trzydzieści dwa o zasięgu wojewódzkim. Rozegrano 462 mecze piłki ręcznej. Odbyło się 86 imprez kulturalnych. Średnio z naszego obiektu korzysta w ciągu tygodnia 530 osób, co w ciągu pierwszych dziesięciu lat dało 170 tysięcy osób korzystających, w drugim dziesięcioleciu było ich 150 tysięcy. Przez dwadzieścia lat ćwiczyło tu 320 tysięcy osób — mówił Dariusz Malanowski.

W hali odbywały się też spotkania z medalistami olimpijskimi, mistrzami świata, Europy, ludźmi związanymi ze sportem, ale też aktorami i politykami.

Uczniowie Dwójki chętnie korzystają z obiektu. Odnoszą wiele zwycięstw w rywalizacji sportowej w różnych dyscyplinach sportowych. Przez jedenaście lat, kiedy była prowadzona klasyfikacja sportowa szkół powiatu sierpeckiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu była zawsze pierwsza.

W tym roku, dzięki środkom z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz budżetu Miasta Sierpc, przeprowadzono modernizację obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 2. Nastąpiła odbudowa infrastruktury podziemnej, zrobiono odwodnienie, modernizację izolacji budynku, ukształtowania terenu oraz remont chodników.

Opowieści, co działo się przez dwadzieścia lat w hali, towarzyszyła prezentacja multimedialna wyświetlana na wielkim telebimie. Podczas uroczystości wspominano także emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Wierzbickiego.

Przybyli na jubileusz goście otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły Joanny Jabłonowskiej pamiątkowe medale. Klasa sportowa oraz dziewczęta z klasy VIII c przygotowały specjalnie na tę okazję taneczny pokaz.

 

Sportowa rywalizacja

Jubileusz hali sportowej nie mógłby się odbyć bez zmagań na parkiecie. Dla uczniów z klas IV-VI zorganizowano Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Dzieci z klas I-III miały okazję wykazać się w specjalnie przygotowanej dla nich Turniejadzie Sportowej. Najstarsze roczniki zmierzyły się w Turnieju Koszykówki. Finałem trzydniowych obchodów był mecz Kadra SP2 Sierpc kontra Uczniowie.

Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze od mikołaja.

Przygotowaniem imprez zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Angelika Burzyńska, Joanna Ciesielka, Katarzyna Kordulasińska, Dariusz Malanowski, Witold Nawrocki i Marcin Nowakowski.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%