Mistrzowie Sierpca w wyciskaniu sztangi leżąc

03:15, 28.12.2022 . Aktualizacja: 22:39, 03.01.2023

W Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Sierpca w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Rywalizacja odbywała się w piętnastu kategoriach.

Organizatorami zawodów byli UKS Mechanik i Zespół Szkół nr 1. Zawodników i gości przywitał dyrektor ZS nr 1 Piotr Tyndorf. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali starosta sierpecki Andrzej Cześnik i przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, życząc uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników. Podziękowania dla Wojciecha Skorłutowskiego, pomysłodawcy, a także wieloletniego reprezentanta miasta w zawodach siłowych miał Kazimierz Czermiński, wieloletni trener sierpeckich atletów.

Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły panie. Przy dźwiękach muzyki i głośnym dopingu wyciskały sztangę. Każda z zawodniczek miała trzy próby. Wśród juniorek najlepsza była Anna Szpakowska. Drugie miejsce zajęła debiutantka Wiktoria Prątnicka, a trzecie Julia Manista. W kategorii seniorek Agnieszka Purchla pokonała Karolinę Rybczyńską .

Juniorzy do 18 lat zostali podzieleni na pięć kategorii wagowych: do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, do 105 kg, 105 kg+. W pierwszej zwyciężył Jakub Kowalski, drugi był Miłosz Olewnik, trzeci Szymon Wysocki. W drugiej największy ciężar podniósł Mikołaj Krzywda, srebrny medal wywalczył Maksymilian Nowicki, a brązowy Kacper Sadowski. Kategorię do 95 kg wygrał Szymon Małkiewicz, do 105 kg Bartosz Jagodziński i powyżej 105 kg Paweł Szatkowski.

Juniorzy do 23 lat rywalizowali w trzech grupach. W kategorii do 75 kg najlepszy był Dawid Bednarski, drugie miejsce zajął Patyk Raczkowski, a trzecie Dawid Wyszyński. W grupie do 85 kg triumfował Hubert Plewa przed Mateuszem Nowickim i Michałem Kurzyńskim. W kategorii do 95 kg wygrał Michał Perżyło. Drugi był Marko Szady, a trzeci Alek Nawatkowski.

W zawodach wzięli udział także seniorzy. W kategorii do 75 kg złoto zdobył Marcin Wiśniak. W kategorii do 85 kg najlepszy był Marcin Rybczyński, drugie miejsce zajął Piotr Jezierski, a trzecie Marcin Pypczyński. Najlepszy w kat. do 95 kg okazał się Dawid Słupczewski. Drugi był Jarosław Fabiszewski, a trzeci Piotr Mertens. W grupie do 105 kg najlepszy wynik osiągnął Radosław Borowy. Drugi był Łukasz Słupczewski, a trzeci Sebastian Kubski. Wśród najcięższych zawodników wygrał Patryk Folgier. Na drugim miejscu na podium stanął Zbigniew Czajkowski, a na trzecim Jarosław Fiuk.

Impreza była dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.