Bieg Mikołajkowy w Skępem

01:52, 25.12.2022 . Aktualizacja: 01:53, 25.12.2022

Po raz siódmy w Skępem odbył się Bieg Mikołajkowy. Wśród zawodników, którzy go ukończyli, byli także biegacze z powiatu sierpeckiego.

Na bieganie dobra jest każda pora roku. Zimowa aura także nie przeszkodziła fanom biegania.

W VII Biegu Mikołajkowym w Skępem wzięło udział 138 osób, w biegu głównym — 64. Dystans 5 km najszybciej pokonał Krystian Górski z klubu Szczutowo Biega. Jego czas to 18 minut i 6 sekund. Trzecie miejsce zajął Kacper Górski z czasem 19,05. Dobrze spisali się też reprezentanci Ogniska TKKF „Kubuś”. W swoich kategoriach na pierwszym miejscu na podium stanęli Maria Olejniczak (czas 27,05), Zdzisław Motyka (czas 23,47), Krystyna Chojnacka (czas 31,03). Drugie miejsce zajęła Karolina Brudnicka (czas 24,10). Do mety dobiegli także sierpczanin Arkadiusz Motyka (czas 21,44), Sławomir Chmielewski TKKF „Kubuś” (czas 22,40), Kinga Guzowska LO Sierpc (czas 26,06), Karol Brudnicki TKKF „Kubuś” (29,34). Zawodników dopingował sam św. Mikołaj, którego wspierał skępski koziołek.