Mazur gra w I lidze

18:35, 22.10.2022 . Aktualizacja: 18:40, 22.10.2022

Szczypiorniści MKS Mazur Sierpc rozpoczęli rozgrywki ligowe sezonu 2022/23. Pierwsze mecze pokazały, że łatwo nie będzie.

Sierpecka drużyna gra w pierwszej lidze w grupie B. Rywalami Mazura są KKS Włókniarz Konstantynów, Enea Orlęta Zwoleń, AZS UW Warszawa, SCKS Jurand Ciechanów, ORLEN Wisła II Płock, KS Warszawianka, SPR PABIKS IMPACT Pabianice, SPR ROKiS Radzymin, SMS ZPRP Płock, UMKS Trójka Ostrołęka ,KS AZS AWF Warszawa.

W pierwszej kolejce Mazur zagrał u siebie z zespołem Enea Orlęta Zwoleń. Nie takiego początku spodziewali się kibice. Goście szybko objęli prowadzenie i utrzymali je do samego końca meczu. Po pierwszej połowie Orlęta prowadziły już 18:6. Po przerwie sytuacja nie uległa większym zmianom. Mazur przegrał 17:28. Na dodatek kary dyskwalifikacji otrzymali Sylwester Lisicki i trener Marek Listkowski. Najwięcej bramek w tym meczu dla sierpeckiej drużyny zdobył Mateusz Fuksiński — 6.

W drugim spotkaniu sierpczanie zmierzyli się z SMS ZPRP I Płock. Tym razem to Mazur był lepszy. Do przerwy prowadził już pięcioma bramkami 15:10. Druga połowa była bardzo wyrównana i dostarczyła sporo emocji. Na niespełna minutę przed końcem na tablicy wyświetlał się wynik 25:24 dla Mazura. Wszystko mogło się zdarzyć. No i zdarzyło się. Sierpczanie rzucili dwie bramki z rzędu i wygrali 27:24. Osiem bramek dla naszej drużyny zdobył Sylwester Lisicki, sześć Konrad Brzeziński, a pięć Adrian Prątnicki.