Sierpczanie na Biegu Koziołka

20:42, 07.09.2022 . Aktualizacja: 20:43, 07.09.2022

Na rynku w Skępem stoi pomnik koziołka. Ufundowali go rzemieślnicy na pamiątkę czasów, kiedy w tej gminie głównie kozy hodowano. Od kilku lat odbywa się też w Skępem Bieg Koziołka.

W tym roku bieg zorganizowano po raz piąty. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trasę o długości 5 km. Świetnie wypadli reprezentanci powiatu sierpeckiego. W kategorii 16-35 lat wśród kobiet triumfowała Karolina Brudnicka (TKKF „Kubuś”), a wśród mężczyzn najlepszy był Krystian Górski, trzecie miejsce zajął Kacper Górski. Obaj pochodzą z Agnieszkowa.

Marcin Nowakowski z Sierpca zwyciężył w kategorii 36-50 lat. Wśród pań w tej grupie wiekowej trzecie miejsce zajęła Monika Kurlęda. W kategorii 51-65 lat na najwyższym stopniu podium stanęli Maria Olejniczak i Sławomir Chmielewski. Zdzisław Motyka był drugi. Najszybszą kobietą w grupie seniorów była Krystyna Chojnacka. Cała piątka reprezentowała TKKF „Kubuś” Sierpc.

Do mety dobiegli także Arkadiusz Motyka, Karol Brudnicki i Kazimierz Goczyński (TKKF „Kubuś”).