Zamknij
REKLAMA

Spotkajmy się nad Sierpienicą

07.20, 02.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Jedni wybrali bieg, inni marsz, byli też tacy, którzy postanowili wziąć udział w obu konkurencjach. Wszystkich połączyła rzeka Sierpienica, bo to nad nią odbyły się kolejne zawody Sierpeckiej Piątki.

 

Po raz kolejny noc przed imprezą nad Sierpienicą padał ulewny deszcz. Spowodowało to wiele utrudnień na trasie. A do tego prognozy pogody zapowiadały burze akurat w czasie, kiedy miała rozgrywać się impreza. Na szczęście przewidywania synoptyków nie sprawdziły się. Zawodników powitali prezes Ogniska Jakub Grodzicki, dyrektor MOSiR Przemysław Burzyński, sekretarz RP LZS Sławomir Malanowski. Honorowym starterem biegu był starosta sierpecki Andrzej Cześnik, który życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników.

 

Szczutowo i Rypin

Jako pierwsi na starcie przy mostku na ulicy Konopnickiej stanęli biegacze. Crossowa, pięciokilometrowa trasa nie należała do najłatwiejszych. Szczególnie we znaki zawodnikom dały się podbiegi pod Skoka. Klasą sam w sobie był powracający do biegania reprezentant Szczutowa Kamil Poczwardowski. Wygrał z czasem 18 minut 10 sekund. Drugi był pochodzący z Agnieszkowa reprezentant PTT Delta Płock Krystian Górski (19,27), a trzeci jego młodszy brat Kacper (19,49). W kategorii mężczyzn całe podium należało do mieszkańców gminy Szczutowo. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawiała się wśród pań. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jastrzębska z KB Lech Rypin (24,48).

— Lubię przyjeżdżać do Sierpca. Macie sporo imprez biegowych, takich ciekawych. A to na stadionie, a to teraz nad Sierpienicą. Trasa była dziś bardzo wymagająca. Raz mi noga poleciała na kretowisku, ale nic się nie stało. Cieszę się, że udało mi się zwyciężyć — powiedziała Katarzyna Jastrzębska.

Drugie miejsce zajęła Karolina Brudnicka z TKKF „Kubuś” Sierpc (24,58), a trzecie Jolanta Rzęsiewicz z KB Lech Rypin (25,23). Nagrodzono trzech najlepszych zawodników w sześciu kategoriach. Dodatkowe nagrody otrzymali najmłodszy biegacz Piotr Babuśka z Wrocławia, najstarszy biegacz Zenon Lewandowski z Ciechanowa oraz najlepszy zawodnik TKKF „Kubuś” Sierpc Sławomir Chmielewski.

Dla wszystkich były pamiątkowe medale.

 

Hej ho, nad rzeką by się szło

W tym roku zamiast zawodów dla piechurów postanowiono zorganizować Rodzinny Marsz Zdrowia. Wystartować mógł każdy. Najmłodsi mieli po trzy lata, najstarsi ponad siedemdziesiąt. Można było wędrować wzdłuż Sierpienicy z kijkami lub bez kijków. Niektórzy wykorzystywali siłę taty lub mamy. Wszyscy cali i zadowoleni doszli do mety, gdzie czekały na nich medale. Były też nagrody dla najliczniejszych ekip. W tej klasyfikacji zwyciężyła dziewięcioosobowa rodzina państwa Chojnackich. Drugie miejsce zajęli Świątkowscy, a trzecie Dobiesowie.

Na biegaczy i piechurów czekała grochówka serwowana przez Zarząd Osiedla nr 1 z przewodniczącym Tomaszem Kowalskim na czele.

Organizatorami zawodów było Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS, Zarząd Osiedla nr 1 w Sierpcu. Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca. A pyszne nagrody dodatkowe ufundowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. O perfekcyjne zabezpieczenie trasy zadbali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu oraz sędziowie z MOSiR i TKKF „Kubuś”.

 

Wyniki Biegu wzdłuż Sierpienicy

kobiety

16-39 lat

I m. Katarzyna Jastrzębska KB Lech Rypin 24,48

II m. Karolina Brudnicka TKKF „Kubuś” Sierpc 24,58

III m. Monika Gęsiarz Płock 28,58

40-59 lat

I m. Jolanta Rzęsiewicz KB Lech Rypin 25,23

II m. Wioletta Berent KB Lech Rypin 26,10

III m. Paulina Kaźmierczak-Myszyńska TKKF „Kubuś” Sierpc 27,48

60 lat i więcej

I m. Maria Olejniczak TKKF „Kubuś” Sierpc 28,15

II m. Krystyna Chojnacka TKKF „Kubuś” Sierpc 31,47

III m. Danuta Kozłowska Sierpc 34,47

mężczyźni

16-39 lat

I m. Kamil Poczwardowski Szczutowo 18,10

II m. Krystian Górski PTT Delta Płock 19,27

III m. Kacper Górski PTT Delta Płock 19,49

40-59 lat

I m. Marcin Radomski Biegam w Sfetsze Płock 20,00

II m. Marcin Nowakowski Sierpc 20,56

III m. Marek Kędzior KB Lech Rypin 21,10

60 lat i więcej

I m. Paweł Kaźmierczak TKKF „Kubuś” Sierpc 26,04

II m. Stefan Piekut Płock 28,38

III m. Roman Berebecki KB Lech Rypin 31,51

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%