Zamknij
REKLAMA

Na obóz tylko do Sierpca

07.06, 26.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Młode piłkarki ręczne z MUKS Czarni Regimin trenują i wypoczywają w Sierpcu. 

 

Zgrupowanie trwa dziesięć dni. Do Sierpca przyjechały dwie grupy: dzieci i juniorki młodsze. Najmłodsza uczestniczka we wrześniu pójdzie do trzeciej klasy. Dla wielu zawodniczek to pierwszy tak długi wyjazd bez rodziców.

— Macie nieprawdopodobną bazę sportową. Jest wszystko, czego potrzebujemy i wszędzie jest blisko, a zabierając małe dzieciaki, to ma dla nas znaczenie. Warunki, w jakich przebywamy w internacie, są rewelacyjne, a do tego jeszcze świetna kuchnia. Myślę, że zaprzyjaźnimy się na stałe — twierdzi prezes MUKS Czarni Regimin Monika Gwoździk.

Dziewczynki trenują trzy razy dziennie: rano, po obiedzie i wieczorem. Są zajęcia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 i na sierpeckim stadionie. Zawodniczkom podobają się też treningi na piasku. Chętnie przychodzą na boisko na Zatorzu i próbują swoich sił w piłce ręcznej plażowej.

— Chcemy dzieci wyciągać sprzed ekranów komputerów i „zarażać” miłością do naszej ukochanej piłki ręcznej. Mamy wspaniałych trenerów. Jacek Warda i Andrzej Kosik potrafią pokazać, że warto ćwiczyć. Ważnym elementem szkolenia są takie zgrupowania. Dzieci nawiązują relacje, przyjaźnie, które się przekładają na lepszą grę w sezonie, ale przede wszystkim na to, że chcą trenować i grać — powiedziała prezes.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%