Zamknij
REKLAMA

Szczypiorniści zagrali na piasku

10:12, 16.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Przez cztery dni w Sierpcu gościli młodzi zawodnicy piłki ręcznej plażowej. Na boiskach na Zatorzu o puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego walczyły kadry wojewódzkie dziewcząt i chłopców.

 

Piłka ręczna plażowa od kilkunastu już lat jest jedną z dyscyplin, które pokochali sierpczanie. Nasze drużyny juniorów i młodzików przywożą medale z mistrzostw Polski. Na Osiedlu Zatorze powstały boiska do treningu. Są wykorzystywane nie tylko do szkoleń, odbywają się też oficjalne spotkania i turnieje. W tym roku można było już kibicować drużynom biorącym udział w I Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Piłce Ręcznej Plażowej Dziewcząt i Chłopców.

 

Mazowsze górą

Jako pierwsze zagrały dziewczęta. Do udziału w zawodach zgłosiło się sześć drużyn. Spotkania były zacięte i wiele z nich kończyło się dopiero w dogrywkach. Po zwycięstwo w turnieju sięgnęła kadra Mazowsza. Drugie miejsce zajęło Kujawsko-Pomorskie, trzecie Mazowsze 2007-2008, czwarte Podlaskie, piąte Opolskie, szóste Warmińsko-Mazurskie. Za najlepszą bramkarkę uznano Wiktorię Buczyńską, a za najlepszą zawodniczkę Amelię Pusz. Puchary, dyplomy i medale dla najlepszych drużyn wręczali burmistrz Jarosław Perzyński, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Gutowski, doradca marszałka Adama Struzika Piotr Rzeszotarski, członek zarządu W-MZPR Jarosław Nowakowski, prezes MKS Mazur Piotr Tyndorf.

— Cieszymy się, że turniej mógł odbyć się w Sierpcu, gdzie piłka ręczna plażowa jest tak bardzo popularna. Chyba nie ma lepszego miejsca na Mazowszu do organizacji takich wydarzeń jak tutaj, z przyjemnością tu przyjeżdżamy — powiedział prezes Grzegorz Gutowski.

Galeria zdjęć

Chcą grać

W turnieju chłopców o puchar walczyły cztery drużyny. Na widowni siedzieli m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski, burmistrz Jarosław Perzyński, doradca marszałka Adama Struzika Piotr Rzeszotarski, radny miejski Wojciech Skorłutowski. Spotkania dostarczyły wielu emocji. Zwycięzcami turnieju została drużyna MKS Mazur Sołdański Sierpc. Drugie miejsce zajęła kadra Mazowsza 2005-2006, trzecie MKS Mazur rocznik 2003 i czwarte kadra Mazowsza 2007-2008.

— Należy cieszyć się, że mamy w Sierpcu zawodników, którzy chcą grać i chętnie przychodzą na treningi. Daje to nam możliwości tworzenia szerokiego zaplecza — stwierdził Waldemar Frydrychowicz, trener sierpeckich piłkarzy ręcznych.

Dla najlepszych drużyn były pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Kamil Rutkowski, a dla najlepszego zawodnika turnieju Bartosz Frydrychowicz.

— Wspaniała impreza. Powtórzymy ją na pewno za rok, żeby kadry wojewódzkie mogły się spotykać, trenować i grać na naszych boiskach w Sierpcu — mówił Piotr Rzeszotarski.

Turniej był współfinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego. Sponsorami byli także firma Remontowo-Budowlana Sołdański Paweł, Anbud oraz Myjnia Sierpc.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%