Dwie wygrane, dwa remisy i jedna porażka

18:05, 26.05.2022 . Aktualizacja: 19:57, 28.05.2022

Rozgrywki piłkarskiego sezonu 2021/22 powoli zbliżają się do końca. Jedni już są spokojni, inni walczą o awanse lub bronią się przed spadkiem.

Liga okręgowa

W dwudziestej drugiej kolejce rozgrywek ligi okręgowej Skrwa Łukomie pojechała do Iłowa, gdzie zmierzyła się z miejscową Unią. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis 0:0. W drugiej połowie obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Dla Skrwy strzelił ją Przemysław Brzoza. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Skrwa Łukomie jest na dwunastym miejscu. Ma 21 punktów.

Orzeł Goleszyn mimo niezbyt obiecującego początku (stracona bramka już w 6. minucie) zagrał dobry mecz ze Stegnami Wyszogród i wygrał 3:1 (1:1). Bramki dla Orła strzelili Mateusz Biegański (2) i Kacper Dzikowski (1). Orzeł jest nadal na ostatnim miejscu w ligowej tabeli z 14 punktami.

Na stadionie miejskim w Sierpcu rozegrała swój kolejny mecz Sparta Mochowo. Tym razem jej przeciwnikiem była Unia Czermno. Już do przerwy Spartanie prowadzili 2:0. W drugiej połowie kibice zobaczyli aż sześć bramek, z czego cztery zdobyli mochowianie. Sparta Mochowo pokonała Unię Czermno 6:2. Dwa razy bramkarza gości pokonał Maciej Stefański. Po jednym golu strzelili Jakub Zawadzki, Daniel Sieciński, Bartosz Włodarski i Mateusz Woziwosiński. Sparta zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów.

Sierpecki stadion nie był już tak szczęśliwy dla drużyny Kasztelana. Sierpczanie przegrali z Amatorem Maszewo 1:2 (0:0). Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Damian Kotkiewicz. Kasztelan jest na trzecim miejscu w ligowej tabeli z 42 punktami.

Tabela ligi okręgowej

Klasa A

Grająca w klasie A Pogoń Słupia zremisowała u siebie z GKS Góra 0:0. Po dziewiętnastu meczach Pogoń zajmuje piąte miejsce, mając na swoim koncie 32 zdobyte punkty.