Mazur zostaje w I lidze!

09:14, 24.05.2022 . Aktualizacja: 09:15, 24.05.2022

Zakończyły się rozgrywki I ligi piłki ręcznej. MKS Mazur przyprawił kibiców o palpitację serc, ale udało się. Sierpczanie pozostaną w tej klasie rozgrywek.

W przedostatniej kolejce rozgrywek Mazur podejmował u siebie drużynę SMS ZPRP I Kwidzyn. Świetny mecz rozegrał Kacper Listkowski, który zdobył aż 11 bramek. Zespół z Sierpca wygrał 28:21 (13:13).

Na ostatnie spotkanie szczypiorniści Mazura pojechali do Płocka. Ich przeciwnikiem była drużyna SMS ZPRP II Płock. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 11:10. W drugiej odsłonie obie drużyny na przemian zdobywały bramki. W 59. minucie, zaledwie minutę przed końcem, sierpczanie mieli trzypunktową przewagę 23:20. Niestety, rywale ja zniwelowali. Płocczanie wygrali 24:23.

Na wiadomość, czy Mazur zostanie w I lidze, trzeba było poczekać, aż zostaną rozegrane wszystkie mecze ostatniej kolejki. Wszystko ułożyło się po myśli klubu z Sierpca. Mazur w sezonie 2021/22 zajął jedenaste miejsce z dorobkiem 21 punktów i jesienią znów zobaczymy go na I ligowych parkietach.