Mistrzowie kręgli

09:06, 24.05.2022 . Aktualizacja: 09:06, 24.05.2022

Po raz siódmy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Sierpca w Kręglach. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Organizatorami zawodów byli Zarząd Osiedla nr 7, Ognisko TKKF „Kubuś” i Hotel Skansen Conference & Spa. Przybyłych powitali prezes Ogniska Jakub Grodzicki i przewodniczący Osiedla Przemysław Burzyński. Życzyli uzyskania jak najlepszych wyników i dobrej zabawy. Do rozgrywek zgłosiło się dziesięć dwuosobowych drużyn kobiecych i osiem męskich. Liczył się każdy punkt. Wśród pań bezapelacyjnie zwyciężył team z Osiedla nr 2 Maria Olejniczak i Teresa Bogucka, który łącznie uzyskał 82 punkty. Rywalizacja o pozostałe miejsca na podium była niezwykle zacięta. Dwa zespoły uzyskały tę samą liczbę punktów — 72. Zarządzono dogrywkę. Większym opanowaniem emocji wykazały się reprezentantki TKKF „Kubuś” Elżbieta Bombalicka i Krystyna Trukawka i to one wywalczyły tytuł wicemistrzyń Sierpca. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Sierpca w składzie Iza Rylska i Małgorzata Ziemło.

Losy tytułu mistrzowskiego wśród mężczyzn ważyły się do ostatnich chwil. Zwycięzcami Mistrzostw zostali Przemysław Burzyński (Osiedle nr 7) i Andrzej Będzikowski (TKKF „Kubuś”), którzy zdobyli 107 punktów. Drugie miejsce zajęli Artur Kolasiak i Janusz Ziemło (Sierpc) — 105 punktów, a trzecie Janusz Głuchowski i Eugeniusz Pawłowski (TKKF „Kubuś”) — 100 pkt.