Delegaci klubów sportowych stowarzyszonych w Radzie Powiatowej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Sierpcu wybrali nowe władze organizacji. Na kolejną kadencję przewodniczącym został Wojciech Szablewski.
Zjazd odbył się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Oprócz delegatów pojawili się także zaproszeni goście. Miłą niespodziankę sprawili Sabina i Leszek Marcjańscy, którzy tworzyli historię LZS. Na początku chwilą ciszy uczczono pamięć tych, którzy już odeszli z grona sportowców.
Olimpijczyk i Sparta
W imieniu ustępujących władz sprawozdanie z działalności złożył przewodniczący Wojciech Szablewski. Podkreślił dokonania sportowców na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, podczas których cztery razy z rzędu drużyna kobiet zajmowała drugie miejsce. Dobrze spisywali się także piłkarze nożni i koszykarze. Piłkarze zdobyli mistrzami w 2021 roku. Medale zawodnicy z powiatu sierpeckiego zdobywali także w konkurencjach indywidualnych.
— W ostatnich latach dwa kluby szczególnie się wyróżniały. Są to „Olimpijczyk” Jeżewo z prezesem Andrzejem Nadrowskim i „Sparta” Mochowo z prezesem Sebastianem Szczypeckim. Dokonania tenisistów stołowych oraz piłkarek i piłkarzy są doskonałym przykładem, że sport wiejski ciągle się rozwija i są zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy poświęcają czas na treningi oraz udział w zawodach — mówił Wojciech Szablewski.
Na szczególne słowa uznania zasłużyły Katarzyna i Sylwia Rajkowskie z Jeżewa. Kasia jest mistrzynią Polski w swojej grupie wiekowej w tenisie stołowym. Obie dziewczynki są w kadrze narodowej juniorek.
Zarząd i komisja rewizyjna
Podczas zjazdu wybrano władze Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Sierpcu. Przewodniczącym został Wojciech Szablewski, jego zastępcami Andrzej Nadrowski i Piotr Gorzycki. Sekretarzem na kolejną kadencję wybrano Sławomira Malanowskiego. Członkami Zarządu zostali Bogdan Kulik, Agnieszka Krajewska, Wojciech Kowalkowski, Piotr Kamiński, Damian Mazurowski.
W składzie komisji rewizyjnej są Robert Rzeszotarski (przewodniczący), Wiesława Gańko i Marlena Kamińska (członkowie).
Zjazd był okazją do uchwalenia programu działalności na kolejne lata. Delegaci uznali, że nadal jest potrzeba, by promować sport i rekreację, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Zwrócono uwagę także na to, by brać udział w projektach, dzięki którym nasz powiat staje się znany w całym kraju, jak chociażby „Najlepsza inicjatywa w środowisku wiejskim”, w której dotychczas kluby z powiatu sierpeckiego zajmowały czołowe miejsca.
Poznali się na zawodach
Na zjazd przybyli także Sabina i Leszek Marcjańscy. Dzielili się swoimi wspomnieniami z dawnych startów w barwach LZS. Pan Leszek bakcyla sportowego złapał, gdy w 1957 r. wygrał bieg na 100 metrów. Później biegał na krótkich dystansach: 100, 200, 400 metrów. Jego wielką pasją były wyścigi kolarskie. Jeździł na rowerze Huragan. Zdobył licencję. W 1959 r. został mistrzem okręgu w jeździe na czas. Brał też udział w wyścigach przełajowych, m.in. w Sochaczewie, Otwocku, Sierpc-Wyszków. Wspominano też zawody kończące się w Borkowie i piach, po którym musieli jechać kolarze.
— Jak wróciłem z wojska to pożyczyłem rower (ten mój, który sprzedałem przed pójściem do wojska) i wziąłem udział w wyścigu wokół Szczutowa. Bez żadnych treningów zająłem trzecie miejsce — opowiadał pan Leszek.
Swoja przyszłą żonę Leszek Marcjański poznał na zawodach kościuszkowskich. Pojechał wtedy kibicować koledze. Pani Sabina zajęła pierwsze miejsce.
Leszek Marcjański został odznaczony Medalem 75-lecia LZS.
Rada Powiatowa LZS dziękuje starostom sierpeckim za czynny wkład pracy i środki finansowe w organizację imprez sportowych dla mieszkańców wsi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz