Zmagania sierpeckich szczypiornistów

23:44, 01.12.2021 . Aktualizacja: 23:52, 26.12.2021

Powoli do końca zbliża się pierwsza runda rozgrywek I ligi piłki ręcznej grupy A. MKS Mazur Sierpc nie może uznać tego sezonu za udany.

Przed meczem dziewiątej kolejki pomiędzy MKS Mazur Sierpc i PGE KPR Gryfino doszło do wręczenia Odznak Związku Piłki Ręcznej w Polsce dla działaczy i sędziów. W uroczystości wzięli udział Grzegorz Gutkowski — prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej, Mirosław Baum — członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Jarosław Nowakowski — członek zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej, Przemysław Burzyński — przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu, Jarosław Perzyński — burmistrz Sierpca, kibice oraz zawodnicy. Złotą Odznaką ZPRP „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” odznaczono prezesa MKS Mazur Sierpc Piotra Tyndorfa. Srebrne Odznaki i ZPRP „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” otrzymali sędziowie Dariusz i Jakub Mroczkowscy oraz trener sierpeckiej drużyny seniorskiej Marek Listkowski.

Mecz pomiędzy MKS Mazur a PGE KPR Gryfino do siedemnastej minuty był wyrównany. Później inicjatywę przejęli goście. Po pierwszej połowie sierpczanie przegrywali 9:14. W drugiej części spotkania zawodnikom Mazura nie udało się zbliżyć do rywali. Ostatecznie Gryfino wygrało 33:25. Najwięcej bramek dla Sierpca zdobył Konrad Brzeziński – 8.

W dziewiątej kolejce Mazur pojechał do Kwidzyna, by zmierzyć się z SMS ZPRP I. Do przerwy mecz był wyrównany. I chociaż po pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę dwóch bramek (18:16), to wydawało się, że Mazur może pokusić się o zdobycie ligowych punktów. Jednak nie udało się. Mecz zakończył się kolejną porażką sierpeckiego zespołu 26:34. Osiem bramek dla Mazura rzucił Konrad Brzeziński, po pięć Maciej Markowski i Jarosław Wiśniewski.

Sierpczanie zajmują dwunaste, ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Do końca pierwszej rundy pozostał jeszcze jeden mecz. We wtorek, 14 grudnia 2021 r., o godz. 19.00 w hali SP nr 2 w Sierpcu Mazur zagra z SMS ZPRP II Płock.