Biegacze TKKF na trzecim miejscu

01:46, 30.11.2021 . Aktualizacja: 01:47, 30.11.2021

W Siemiątkowie zorganizowano już po raz siódmy Jesienny Bieg o Puchar Wójta Gminy. Wśród startujących nie zabrakło biegaczy z powiatu sierpeckiego.

Zawodnicy mieli do pokonania ok. 10 km. Start i meta zostały usytuowane przed budynkiem miejscowej hali sportowej. Trasa miała nawierzchnię asfaltową, chociaż miejscami trzeba było biec po polnej drodze. Do mety dobiegło 133 zawodników. Najszybciej z biegaczy z powiatu sierpeckiego finiszował Patryk Kwasiborski (TKKF „Kubuś” Sierpc), który w klasyfikacji open zajął szóste miejsce, piąte w kategorii mężczyzn z czasem 37,24.

— Data zawodów przypadła trzy tygodnie po roztrenowaniu, postanowiłem podejść do biegu z nastawieniem bardziej treningowym, oczywiście nie na tyle, żeby nie postarać się o w miarę dobry wynik. Start zaliczam do bardzo udanych — stwierdził Patryk.

Po raz pierwszy w barwach TKKF „Kubuś” pobiegła pochodząca ze Skrwilna Patrycja Jasińska. Była dwunasta open i trzecią kobietą, która przekroczyła linę mety. Jej czas to 39,13. W kategorii 16-19 lat zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nią (na trzynastym miejscu) dobiegł sierpczanin Marcin Nowakowski. W kat. 30-39 lat był czwarty. Czas, który uzyskał to 39,13.

Na siedemnastym miejscu w kategorii open finiszował Konrad Jażdżyk TKKF „Kubuś” (III m. w kat. 20-29, czas 40,51), na trzydziestym szóstym Rafał Kępczyński z Sierpca (XI m. w kat. 30-39 lat, czas 44,18), na czterdziestym czwartym Sławomir Chmielewski TKKF „Kubuś” (VII m. w kat. 50-59 lat, czas 46,03), na pięćdziesiątym trzecim Zdzisław Motyka TKKF „Kubuś”(V m. w kat. 60-69 lat, czas 47,49), na osiemdziesiątym siódmym Stanisław Piórkowski TKKF „Kubuś”(XI m. w kat. 60-69 lat, czas 54,27), na sto jedenastym Dorota Kępczyńska TKKF „Kubuś”(VI m. w kat. 30-39 lat, czas 59,08), a na sto osiemnastym Krystyna Chojnacka TKKF „Kubuś” (II m. w kat. 60-69 lat, czas 1:02,23).

Biegacze TKKF „Kubuś” Sierpc stanęli na trzecim miejscu na podium w klasyfikacji drużynowej, uzyskując łączny czas 2 godziny 56 minut 47 sekund. Pod uwagę brano czasy dwóch najlepszych kobiet i dwóch najlepszych mężczyzn.

— Pomimo że nie udało nam się wystawić optymalnego składu, to jednak cieszę się z wyniku uzyskanego przez biegaczy TKKF „Kubuś”. To naprawdę dobre zakończenie sezonu biegowego. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku startowali w barwach Ogniska, gratuluję uzyskiwanych wyników, bicia rekordów — powiedział prezes Jakub Grodzicki, który dopingował zawodników w Siemiątkowie.