Zamknij
REKLAMA

Memoriał im. Tadeusza Szałkuckiego

17:27, 20.10.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po raz dziewiąty odbył się Memoriał im. Tadeusza Szałkuckiego. W tym roku rozgrywany był w ramach Sierpeckiego Festiwalu Piłki Ręcznej.

 

Głównym pomysłodawcą memoriału jest Wojciech Miążkiewicz. Tadeusz Szałkucki był trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 Sierpcu. Po latach na asfaltowym boisku wybudowano halę, a jego uczniowie dziś sami wychowują kolejne pokolenia młodych sierpeckich sportowców. W hali Mechanika powitał rodzinę Szałkuckich, drużyny, kibiców i sponsorów dyrektor szkoły i zarazem prezes MKS Mazur Piotr Tyndorf. Chwilą ciszy uczczono pamięć Tadeusza Szałkuckiego, a delegacja udała się na cmentarz, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na jego grobie.

W turnieju uczestniczyły cztery pierwszoligowe zespoły: Szczypiorniak Olsztyn, Wisła II Płock, AZS AWF Warszawa i MKS Mazur Sierpc. W pierwszym meczu Mazur pokonał AZS AWF 32:19. Później Wisła przegrała ze Szczypiorniakiem 27:31. Spotkanie o trzecie miejsce rozegrały drużyny z Płocka i Warszawy. W regulaminowym czasie był remis 27:27. O wszystkim zadecydowały rzuty karne. Lepsi okazali się płocczanie i to oni stanęli na trzecim miejscu podium. Także w meczu o pierwsze miejsce nie brakowało emocji. Mazur Sierpc i Szczypiorniak Olsztyn nie rozstrzygnęli o losach zwycięstwa w regulaminowym czasie (19:19). Sędziowie zarządzili rzuty karne. Większym opanowaniem wykazali się sierpczanie. MKS Mazur Sierpc został zwycięzcą dziewiątej edycji Memoriału im. Tadeusza Szałkuckiego. Drugie miejsce zajął Szczypiorniak Olsztyn. Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Pikura (Olsztyn), królem strzelców Konrad Brzeziński (Sierpc), a najwszechstronniejszym zawodnikiem Jan Maciejewski (Sierpc). Puchar dla zwycięzców i nagrody indywidualne ufundowała rodzina Szałkuckich, zaś pozostałe puchary sponsorował MOSiR Sierpc.

Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc Browarowi Kasztelan Sierpc, Cukierni Rosario K. Zieliński, ZS nr 1, MKS Mazur Sierpc, Radzie Powiatowej LZS, Powiatowemu SZS oraz za pomoc byłym piłkarzom ręcznym.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%