Piłkarskie rozgrywki ligowe

07:36, 16.10.2021 opr. red. Aktualizacja: 12:29, 19.10.2021

Piłkarskie drużyny seniorów z powiatu sierpeckiego rywalizują w lidze okręgowej i A klasie.

Liga okręgowa

Czwarta kolejka

Kasztelan Sierpc rozegrał spotkanie na własnym boisku ze Skrą Drobin. Goście okazali się lepsi wygrywając 4:1 (2:0). Honorową bramkę dla Kasztelana zdobył w 68. minucie Jakub Perlak.

W derbach powiatu spotkała się Sparta Mochowo z Orłem Goleszyn. Po pierwszej połowie Orzeł prowadził 1:0 (po bramce Pawła Wojciechowskiego). Sytuacja zmieniła się w drugiej części spotkania. Bramki dla Sparty strzelili Jakub Turowski i Jakub Zawadzki. Drużyna z Mochowa wygrała 2:1.

Skrwa Łukomie udała się do Słupna i zaliczyła porażkę. Przegrała z Deltą 1:5. Strzelcem bramki dla Skrwy był Mariusz Beksa.

Piąta kolejka

Pierwsze punkty zdobył Orzeł Goleszyn, który na własnym boisku zremisował z Mazurem Gostynin 1:1 (0:1). Bramkę na wagę remisu zdobył w 88. minucie Arkadiusz Wysocki.

Porażkę odnotowała Sparta Mochowo, która w Iłowie przegrała z miejscową Unią 3:5 (2:1). Strzelcami bramek byli Jakub Zawadzki i Daniel Sieciński (dwie).

W derbach powiatu Skrwa Łukomie na własnym boisku uległa Kasztelanowi Sierpc 2:6 (0:4). Dwa gole dla Skrwy zdobył Damian Majewski. W zespole Kasztelana dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Umiński i Daniel Mitura, po jednej bramce strzelili Filip Mielczarek i Kacper Kamiński.

Szósta kolejka

Kasztelan Sierpc wygrał kolejny mecz. Tym razem jego rywalem była drużyna Stegny Wyszogród. Po pierwszej kolejce sierpczanie prowadzi 2:0 (po bramkach Arkadiusza Umińskiego i Damiana Kotkiewicza). W drugiej połowie dwukrotnie bramkarza gości pokonał Jakub Grabowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kasztelana 4:1.

Sparta Mochowo pokonała Skrę Drobin 3:0 (1:0). Bramki strzelili Michał Jagodziński, Jakub Zawadzki, Bartosz Włodarski.

Skrwa Łukomie zremisowała ze Startem Proboszczewice 4:4 (2:1). Hat trickiem popisał się Damian Majewski. Jednego gola zdobył Patryk Karczewski.

Orzeł Goleszyn przegrał z Unią Iłów 0:1 (0:1).

Siódma kolejka

W debrach powiatu lepsza okazała się Skrwa Łukomie, która pokonała Spartę Mochowo 5:2 (2:2). Dla Skrwy bramki strzelali Damian Majewski (trzy), Radosław Kowalski i Adam Piotrowski. Dla drużyny Sparty gole zdobyli Michał Jagodziński i Konrad Sieciński.

Kasztelan Sierpc zremisował na wyjeździe z Unią Czermno 3:3 (0:0). Dwukrotnie bramkarza Unii pokonał Damian Kotkiewicz. Jedną bramkę strzelił Bartłomiej Lorenc.

Orzeł Goleszyn przegrał ze Skrą Drobin 1:4 (0:2). Bramkę dla Orła zdobył Kacper Dzikowski.

Ósma kolejka

Na własnym boisku Kasztelan Sierpc pokonał Zryw Bielsk 5:1 (2:0). Bramki dla sierpeckiej drużyny zdobyli Bartłomiej Lorenc (dwie), Daniel Mitura, Damian Kotkiewicz, Jakub Grabowski.

Sparta Mochowo pokonała Stegnę Wyszogród 1:0 (1:0). Strzelcem jedynej bramki w tym meczu był Daniel Sieciński.

W Goleszynie Orzeł podejmował Skrwę Łukomie. Po pierwszej połowie Skrwa prowadziła po golu Mateusza Telesiewicza (1:0). W drugiej części spotkania widzowie zobaczyli trzy bramki. Przemysław Brzoza i Damian Majewski zdobyli je dla Skrwy, a Adam Lisicki dla Orła. Ostatecznie drużyna z Łukomia zwyciężyła 3:1.

Dziewiąta kolejka

Kasztelan Sierpc w wyjazdowym meczu zwyciężył z Amatorem Maszewo 3:2 (1:1). W sierpeckiej drużynie bardzo dobrze spisał się bramkarz Piotr Zieliński, który obronił kilka groźnych strzałów. Hat trickiem popisał się Daniel Mitura. Dobry mecz rozegrał też Jakub Prelak.

Orzeł Goleszyn zdobył drugi punkt, dzięki remisowi z drużyną Stegny Wyszogród 1:1 (0:0). Bramkę dla Orła zdobył Damian Skumórski.

Skrwa Łukomie zremisowała z Unią Iłów 1:1 (1:1). Strzelcem bramki był Bartosz Różański.

Sparta Mochowo po pierwszej połowie przegrywała z Unią Czermno 0:2. Jednak w drugiej części spotkania pokazała, że potrafi wygrywać. Michał Jagodziński, Konrad Sobiecki, Daniel Sieciński, Bartek Zawadzki to zdobywcy goli dla Sparty, która ostatecznie zwyciężyła 4:2.

Tabela ligi okręgowej

Klasa A

W trzeciej kolejce Pogoń Słupia przegrała z Wisłą Nowy Duninów 2:3 (2:1). Bramki dla Słupi zdobyli Przemysław Mysielski i Dominik Pikalski. Była to trzecia porażka Pogoni.

W kolejnym meczu było jeszcze gorzej. Pogoń na wyjeździe przegrała z Błyskawicą Lucień 0:5 (0:3). W piątej kolejce kibice w końcu doczekali się pierwszej wygranej Pogoni, która 4:1 (2:0) pokonała ULKS Ciółkowo. Hat trickiem popisał się Dominik Pikalski. Jedną bramkę zdobył Przemysław Mysielski. Tydzień później piłkarze ze Słupi poszli za ciosem i na wyjazdowym spotkaniu pokonali beniaminka Zjednoczonych Bulkowo 2:0 (1:0). Na listę królów strzelców wpisali się Dominik Pikalski i Adrian Sawicki. W meczu siódmej kolejki Pogoń zremisowała z Huraganem Bodzanów 2:2 (1:0). Gole strzelili Mateusz Folgier i Dawid Seweryn. W ósmej znów piłkarze z gminy Zawidz musieli przełknąć gorycz porażki. Przegrali z GKS Góra 3:1 (3:1). Honorową bramkę strzelił Adrian Sawicki.