Bieg w Lipnie

17:53, 04.10.2021 A.M Aktualizacja: 21:19, 05.10.2021
Skomentuj Zdzisław Motyka (II miejsce)  i Marek Poczwardowski (III miejsce), fot. arch. prywatne Zdzisław Motyka (II miejsce) i Marek Poczwardowski (III miejsce), fot. arch. prywatne

Sezon biegowy nadal trwa, a imprez, w których można wystartować, nie brakuje. W Lipnie biegacze mieli do pokonania trasę o długości 10 km.

VII Lipnowski Bieg Uliczny odbył się w ramach cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dopisała pogoda. Było ciepło i słonecznie. W biegu głównym wystartowało 168 biegaczy. Wśród nich byli również zawodnicy z powiatu sierpeckiego. Przez kilka lat szczutowianin Kamil Poczwardowski był jednym z najlepszych biegaczy z naszego terenu. Kontuzje sprawiły, że przestał startować. Jednak w Lipnie po raz kolejny pokazał się z jak najlepszej strony. Zajął trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej i drugie w kategorii M2. Jego czas to 35 minut i 16 sekund. Kamil reprezentował K Fabianki. Na drugim miejscu w kategorii 60-69 lat stanął Zdzisław Motyka z Ogniska TKKF „Kubuś” (czas 47,02). Trzeci w tej grupie wiekowej był Marek Poczwardowski ze Szczutowa (czas 48,16). Bieg ukończyli także Hubert Poczwardowski (Szczutowo), Łukasz Chmielewski (Sierpc), Paweł Sekulski (Dynamo Sierpc) i Arkadiusz Motyka (TKKF „Kubuś” Sierpc).