Leśny Cross w Białasach

23:53, 31.07.2021 A.M Aktualizacja: 23:54, 31.07.2021

Z myślą o tych, którzy nie przepadają za bieganiem i maszerowaniem po asfalcie, zorganizowano Leśny Cross w Białasach. Trasa podobała się zawodnikom, chociaż do najłatwiejszych nie należała.

W tym roku w ramach Leśnego Crossu odbył się bieg i marsz nordic walking. Start i meta obu imprez znajdowały się na terenie Zajazdu Kasztelan w Białasach. Organizatorami zawodów byli Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś” i Rada Powiatowa LZS w Sierpcu. Zawodników powitał prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki, a honorowymi starterami byli przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Przemysław Burzyński i skarbnik Gminy Szczutowo Hanna Domagalska.

Prosto z wesela

Jako pierwsi na 6 km trasę ruszyli biegacze. Kibice obstawiali, że na ostatnich metrach zaciętą walkę o zwycięstwo stoczy dwóch zawodników z powiatu sierpeckiego. Tymczasem jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Polewczuk z miejscowości Łyse na Kurpiach. Jego czas to 20 min. 17 sekund. Drugie miejsce zajął mieszkaniec Agnieszkowa Krystian Górski reprezentujący PTT Delta Płock (20,21), a trzecie rościszewianin Patryk Kwasiborski biegający w barwach TKKF „Kubuś” Sierpc (20,35).

Wśród pań zwyciężyła pochodząca z okolic Skrwilna, a dokładnie Czarni Dużej Patrycja Jasińska, która uzyskała wspaniały czas 21,43.

— Wczoraj byłam na weselu. Wróciłam o piątej rano, spałam dwie godziny i przyjechałam na bieg. Na szczęście nogi mnie nie bolały, chociaż tańczyłam całą noc. Zwykle wolę biegać po asfalcie, ale leśna trasa mnie urzekła — stwierdziła zwyciężczyni.

Drugie miejsce zajęła sierpczanka Aneta Turalska z klubu „Biegaj z Dymkiem” (23,56), a trzecia była Jolanta Rzęsiewicz z KB Lech Rypin (26,20).

Mistrz Europy

Tę samą trasę pokonywali również nordicowcy. Dla niektórych był to pierwszy start w zawodach, inni mają już duże doświadczenie. Każdy maszerował w swoim tempie. Zwycięzcą, zgodnie z oczekiwaniami, został pochodzący z Płocka Marcin Radomski, który reprezentował klub Biegam w Sfetsze. Jego czas to 34 minuty 9 sekund. Dzień wcześniej w Skrwilnie Marcin zdobył tytuł mistrza Europy i mistrza Polski w kategorii 45-49 lat na dystansie 5 km. Drugie miejsce w Leśnym Crossie zajął Edmund Steckiewicz z Rypina (35,50), a trzecie Paweł Kowalik z blog-nordic-walking.pl.

Wśród pań zwyciężyła Aneta Goczyńska z TKKF „Kubuś” (41,12). Drugie miejsce zajęła Aneta Turalska z klubu Biegaj z Dymkiem (42,23), a trzecie Małgorzata Stanecka ze Skierniewic (43,33).

Trzy razy na podium

Dla tych, którzy zdecydowali się wystartować w obu konkurencjach, przygotowano dodatkowe nagrody. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Marcin Radomski, który potrzebował zaledwie 56 minut i 27 sekund na przebiegnięcie i przejście trasy. Drugie miejsce zajął Edmund Steckiewicz z Rypina (1:00,02), a trzecie Paweł Kowalik blog-nordic-walking.pl (1:02,24).

Zwyciężczynią duathlonu została Aneta Turalska Biegaj z Dymkiem (1:06,19). Drugie miejsce zajęła Aneta Goczyńska TKKF „Kubuś” Sierpc (1:11,27), a trzecie Marta Tarka z Płocka (1:16,47).

Specjalne wyróżnienie przyznano najstarszemu zawodnikowi, 80-letniemu Ryszardowi Wiśniewskiemu z TKKF „Kubuś” Sierpc.

Impreza otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego i Gminy Szczutowo. Pomocą służyło także Stowarzyszenie „W Trosce o Rodzinę” na Wzgórzu Loret w Sierpcu. Nad zabezpieczeniem Leśnego Crossu czuwali strażacy OSP Podlesie oraz NZOZ Asmed z Mochowa.