Zamknij

Kolejny dobry start Kasi Rajkowskiej

10:36, 24.03.2021 opr. red. Aktualizacja: 21:56, 25.03.2021
Skomentuj fot. SLKS Olimpijczyk Jeżewo fot. SLKS Olimpijczyk Jeżewo

W Dębicy rozegrano Grand Prix Polski Młodziczek w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział ponad 130 zawodniczek z całego kraju, wśród nich była Katarzyna Rajkowska z SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo.

Kasia jest pierwszy rok młodziczką. W kolejnym sezonie też będzie walczyć w tej kategorii. Poziom turnieju był bardzo wysoki. W pojedynkach grupowych zawodniczka z Jeżewa nie pozostawiła złudzeń rywalkom i w trzech meczach przegrała tylko jednego seta. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca trafiła na Julię Kowalską z Kcyni. Jest to zawodniczka grająca długim czopem na bekhendzie. Wiele rywalek ma z nią duże problemy. Kasia świetnie poradziła sobie w tym spotkaniu, mimo że pierwszy set padł łupem zawodniczki z Kcyni, to w kolejnych dominowała reprezentantka „Olimpijczyka”. W walce o przedział 5-8 na drodze Kasi stanęła kolejna czopiarka Natasza Pietruszyńska z Nowego Targu. Katarzyna Rajkowska okazała się zdecydowanie lepsza, wygrywając w setach 11:3,11:2,11:6. W pojedynku o miejsce 3-4 w Polsce jeżewianka zmierzyła się z Mileną Gaj z Gdowa. W pierwszym i trzecim secie zwyciężyła 11:2 i 11:3. W drugim i czwartym set lepsza była zawodniczka z Gdowa 12:10 i 11:7. W piątym secie Kasia prowadziła już 10:7.

– Tylko jeden punkt dzielił ją od trzeciego miejsca w Polsce. Niestety następne pięć punktów zdobyła Milena i to ona wygrała ten pojedynek. Lekki niedosyt pozostał, ale występ Kasi oceniamy pozytywnie – stwierdził trener Andrzej Nadrowski.