Badmintoniści zakończyli rywalizację

20:57, 04.01.2021 A.M Aktualizacja: 20:58, 04.01.2021

Tomasz Hoffman po raz piąty został mistrzem Amatorskiej Ligi Badmintona Powiatu Sierpeckiego. Tym razem przedstawiciel sierpeckiej skarbówki nie dał szans rywalom.

W tegorocznej, dziesiątej, jubileuszowej edycji ligi wzięło udział dwudziestu dwóch zawodników. Organizatorami zawodów byli UKS Serw, MOSiR, Ognisko TKKF „Kubuś” oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu. Na kortach Trójki odbyło się pięć turniejów. W klasyfikacji końcowej wzięto pod uwagę cztery najlepsze wyniki każdego z badmintonistów. Zwyciężył Tomasz Hoffman, zdobywając 40 punktów. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Kamiński – 34 pkt, trzecie Sebastian Kosiorek – 30 pkt, czwarte Janusz Jezierski – 29 pkt, piąte Dawid Kępiński – 23 pkt, szóste Piotr Liszewski – 21 pkt, siódme Michał Krawczyński – 19 pkt, ósme ex aequo Radosław Nowakowski i Łukasz Bogucki – 16 pkt, a dziesiąte, również ex aequo, Dariusz Kraska i Kajetan Żmijewski – 10 pkt.

Dla najlepszych były pamiątkowe puchary, nagrody i dyplomy. Organizatorzy i badmintoniści szykują się już na 11 sezon.