Mazur na szóstym miejscu

19:59, 18.12.2020 A.M Aktualizacja: 20:00, 18.12.2020

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek I ligi grupy C w piłce ręcznej. W jedenastej kolejce MKS Mazur Sierpc zwyciężył w meczu z KS Azoty Puławy II.

Ostatnio niezbyt wiodło się sierpeckim zawodnikom. Tym razem pokazali, że nadal potrafią wygrywać. W sobotę, 12 grudnia 2020 r., na własnym boisku podejmowali drużynę KS Azoty Puławy II. W pierwszej połowie przewagę zyskali goście. W 22. minucie prowadzili nawet pięcioma bramkami (13:8). Mazur próbował odrabiać straty i trzy minuty przed końcem tej części spotkania na tablicy wyników wyświetlił się remis 14:14. Jednak zawodnicy z Puław nie poddawali się i w efekcie na przerwę zeszli z jednopunktowym prowadzeniem 15:14. W drugiej połowie szczypiorniści z Sierpca nie pozwolili już odskoczyć zbyt daleko przeciwnikom, chociaż do 46. minuty to Azoty miały przewagę. Później jednak role się odwróciły i końcówka należała już do Mazura, który ostatecznie wygrał 31:28. Najwięcej bramek dla sierpeckiej drużyny zdobyli Filip Koper - 8, Sylwester Lisicki i Damian Piórkowski- po 6.

Po pierwszej rundzie rozgrywek MKS Mazur Sierpc zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 16 punktów.