Loteria w rzutach karnych

09:00, 04.12.2020 A.M Aktualizacja: 21:35, 04.12.2020

MKS Mazur Sierpc nie miał szczęścia w dziewiątej kolejce rozgrywek I ligi piłki ręcznej. O wyniku meczu zadecydowały rzuty karne.

Do Sierpca przyjechał zespół AZS UW Warszawa. Mecz ze względu na obostrzenia epidemiologiczne został rozegrany przy pustych trybunach. Poziom obu drużyn był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Mazura 13:12. W drugiej obraz gry się nie zmienił. Raz jeden, raz drugi zespół uzyskiwał jedno-dwubramkową przewagę. Dwie minuty przed końcem spotkania Mazur prowadził 28:26. Wydawało się, że sierpeccy szczypiorniści wygrają ten mecz. Jednak dwie kolejne akcje skuteczne rozegrali goście i doprowadzili do remisu 28:28. O wyniku spotkania zadecydowały rzuty karne. Większym opanowaniem i skutecznością wykazali się piłkarze ręczni z Warszawy, którzy oddali cztery celne rzuty, zawodnikom Mazura zaś udało się pokonać trzykrotnie bramkarza AZS UW.

Po sześć bramek dla Mazura zdobyli Filip Koper, Sylwester Lisicki, Hubert Rutkowski. Dla AZS-u aż dziewięć bramek rzucił były zawodnik sierpeckiej drużyny Dawid Szpejna.

MKS Mazur zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów.