Zamknij

Mistrzostwa Sierpca w Kręglach

21:20, 06.11.2020 A.M Aktualizacja: 21:21, 06.11.2020
Skomentuj

Po raz szósty odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Sierpca w Kręglach. W tym roku, jak większość zawodów, odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Organizatorami mistrzostw byli Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś”, Hotel Skansen Conference & Spa oraz Zarząd Osiedla nr 7. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki i przewodniczący Zarządu Osiedla nr 7 Przemysław Burzyński. Życzyli wszystkim jak najlepszych wyników, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Dotychczas tytułami mistrzowskimi mogą pochwalić się Hanna Ruszkowska, Krystyna Nowakowska, Alicja Kotelba (wszystkie z TKKF ,,Kubuś" Sierpc), Wioletta Kukowska (ULKS Lux Borkowo) i Agnieszka Rosiak z Sierpca. W tym roku do tego grona dołączyła Irena Wiśniewska z TKKF „Kubuś”, która zdobyła 98 punków. Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Rudowska z Gozdowa (90 punktów), a trzecie Wioletta Kukowska LZS Sierpc – 84 punkty.

Mistrzami Sierpca wśród mężczyzn byli Przemysław Fijałkowski z Sierpca, Jarosław Ablewski z Sierpca (dwukrotnie), Tomasz Hoffman TKKF „Kubuś” Sierpc i Łukasz Gajek Biuro Bilans Sierpc. W 2020 r. triumf odniósł Janusz Głuchowski TKKF „Kubuś” Sierpc, który uzyskał wynik będący rekordem mistrzostw – 132 punkty. Drugie miejsce zajął Jarosław Ablewski – 98 punktów, a trzecie Janusz Bilicki – 95 punktów. Obaj zawodnicy to sierpczanie.

Dla najlepszych były pamiątkowe puchary i nagrody. Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.