Kolejny tydzień na piłkarskich stadionach

22:53, 20.09.2020 opr. red. Aktualizacja: 16:20, 21.09.2020
Skomentuj fot. Sparta Mochowo fot. Sparta Mochowo

To nie był dobry weekend dla zespołów piłki nożnej z terenu powiatu sierpeckiego. Trzy porażki i tylko jedno zwycięstwo odnotowały nasze drużyny.

IV liga

W ósmej kolejce rozgrywek IV ligi MKS Kasztelan Sierpc zagrał na wyjeździe z drużyną PWKS Huragan Wołomin. Zaczęło się dobrze. W 10. minucie bramkę dla Kasztelana zdobył Patryk Szczepański. Do wyrównania doszło pięć minut później. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. W drugie połowie Huragan był lepszy i ostatecznie wygrał z MKS Kasztelan 3:1.

Liga okręgowa

W szóstej kolejce rozgrywek ligi okręgowej fatalnie spisał się Orzeł Goleszyn, który w wyjazdowym meczu uległ 0:5 (0:1) Mazurowi Gostynin.

Skrwa Łukomie na własnym boisku miała podejmować lidera rozgrywek Stoczniowca Płock. Mecz został przełożony ze względu na śmierć jednego z zawodników gości.

Pogoń Słupia znów przegrała. Tym razem jednak nie była to druzgocąca porażka. W Iłowie Pogoń Uległa miejscowej Unii 5:7 (3:5). Hat trickiem popisał się Mateusz Folgier (32’, 41’, 73’). Bramki dla Pogoni zdobyli też Adrian Sawicki (50’) i Bartosz Różański (90’+1).

Klasa A

Kolejny mecz wygrała Sparta Mochowo, która podejmowała u siebie drużynę Wichra Cieszewo. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. W drugiej części spotkania kibice zobaczyli jeszcze trzy gole. Ostatecznie Sparta zwyciężyła 5:1. Trzy bramki dla mochowian zdobył Jakub Zawadzki (2’, 18’, 73’), a po jednej Jakub Turowski (20’) i Bartek Zawadzki (90’).