22:01, 20.09.2020 A.M Aktualizacja: 16:18, 21.09.2020
Skomentuj
reo

Piłkarze ręczni rozpoczęli rozgrywki w I lidze. Mazur Sierpc podniósł kibicom bardzo ciśnienie. Na szczęście reanimacja nie była potrzebna.

W sezonie 2020/21 w I pierwszej lidze grają aż czterdzieści cztery drużyny. Podzielono je na cztery grupy. MKS Mazur Sierpc będzie walczył z AZS AWF Biała Podlaska, CKS Jurand Ciechanów, KPR Legionowo, Politechnika Anilana Łódź, Orlen Wisła II Płock, SMS ZPRP Płock, Azoty II Puławy, KS Uniwersytet Radom, MKS Wieluń, AZS UW Warszawa.

Rywalizacja będzie niezwykle zacięta, bo tylko cztery pierwsze drużyny z każdej grupy utrzymają się w I lidze. Pozostałe utworzą podzieloną na kilka grup ligę regionalną.

Pierwszy mecz w tym sezonie sierpczanie rozegrali na wyjeździe z KS Uniwersytet Radom. W pierwszej połowie niewielką przewagę uzyskali gospodarze i po pierwszych trzydziestu minutach prowadzili 14:11. Początek drugiej części spotkania zdecydowanie należał do Uniwersytetu. W 40. minucie Radom prowadził już nawet sześcioma bramkami - 20:14. Pięć minut później studenci powiększyli jeszcze swoją przewagę. Było już 24:17, gdy nagle losy spotkania odwróciły się. Szczypiorniści Mazura zaczęli grać jak z nut. Zdobyli aż jedenaście bramek, podczas gdy ich przeciwnicy zaledwie trzy. MKS Mazur Sierpc wygrał z KS Uniwersytet Radom 28:27. Najwięcej bramek dla Mazura zdobyli: Miłosz Rupp - 6, Kamil Mroczkowski, Hubert Rutkowski, Sylwester Lisicki - po 5. Po pierwszej kolejce sierpczanie są na piątym miejscu w ligowej tabeli.

Kolejny mecz odbędzie się w hali SP nr 2 w Sierpcu w sobotę, 26 września 2020 r., o godzinie 18.00. Mazur zmierzy się z Orlen Wisła II Płock.