Rozgrywki ligowe drużyn powiatu sierpeckiego

06:12, 19.09.2020 A.M Aktualizacja: 06:12, 19.09.2020
Skomentuj MKS Kasztelan Sierpc - MKS Makowianka Maków Mazowiecki MKS Kasztelan Sierpc - MKS Makowianka Maków Mazowiecki

Sezon ligowych rozgrywek piłki nożnej na dobre rozkręca się. Drużyny z powiatu sierpeckiego rozgrywają mecze w czterech ligowych klasach.

IV liga

W siódmej kolejce rozgrywek IV ligi Kasztelan podejmował na własnym boisku MKS Makowiankę Maków Mazowiecki, drużyną mającą tylko jeden punkt więcej niż sierpczanie. Zaczęło się bardzo dobrze. Już w 11 minucie Bartłomiej Błachnio zdobywa pierwszą bramkę dla gospodarzy. Wynik podwyższa Patryk Szczepański (29’). Do przerwy Kasztelan prowadził 2:0. Druga połowa należała już do gości. Makowianie zdobyli trzy bramki i wygrali cały mecz 3:2. Kasztelan nadal jest na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Liga okręgowa

W piątej kolejce doszło do derbowego meczu pomiędzy Orłem Goleszyn a Pogonią Słupia. Orzeł wygrał aż 12:0 (3:0). Bramki strzelali: Damian Skumórski – dwie, Mateusz Biegański - dwie, Przemysław Borowski – dwie, Marcin Szczepkowski – jedną, Piotr Borowski – jedną, Adam Lisicki – jedną, Arkadiusz Szczepański – jedną, Dawid Ziemczyk – jedną. Orzeł jest na szóstym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 8 punktów. Słupia zajmuje ostatnie miejsce.

Skrwa Łukomie przegrała na wyjeździe ze Skrą Drobin 1:4 (0:0). Bramkę dla Łukomia zdobył Damian Majewski. Skrwa zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 4 pkt.

Klasa A

W czwartej kolejce, w wyjazdowym spotkaniu Sparta Mochowo wygrała 4:1 (3:0) z Polonią Radzanowo. Gole dla Sparty strzelali: Maciej Stefański (9’), Jakub Zawadzki (15'), Maciej Stefański (37') i Arkadiusz Kołodziejski (89'). Obecnie drużyna z Mochowa zajmuje drugie miejsce ligowej tabeli z dorobkiem 9 pkt.

Klasa B

GKS Jedność zremisowała z Wisłą Główina Sobowo 2:2 (0:0). Strzelcami bramek dla GKS byli Mateusz Więckowski i Michał Ludwicki. Drużyna GKS Jedność zajmuje trzecie miejsce, mając na swoim koncie 5 pkt.

Jedność Gozdowo - Wisła Główina Sobowo 2:2

Zjednoczeni Bulkowo - Huragan Bodzanów 4:3