Zamknij
REKLAMA

Zakończenie regat w Szczutowie

15.56, 14.09.2020 A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po ponad dwóch miesiącach i rozegranych piętnastu wyścigach zakończyła się druga edycja Cyklicznych Regat Żeglarskich o Mistrzostwo Jeziora Urszulewskiego. Rozdano puchary i nagrody w dwóch kategoriach.

 

Organizatorem zawodów była firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Patronat honorowy objęli poseł Waldemar Olejniczak, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo.

W tym roku w regatach wzięło udział dziewięć jachtów. Uroczyste podsumowanie zawodów odbyło się 12 września. Marek Gajdka podziękował żeglarzom za udział w zawodach, a sponsorom za ufundowanie pucharów i nagród. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej jachtów pływało po pięknym Jeziorze Urszulewskim.

Regaty odbywały się w dwóch kategoriach: T open i T class. Udało się przeprowadzić piętnaście wyścigów. W klasyfikacji końcowej regat nie brano pod uwagę czterech najgorszych wyników. W kategorii open wygrał jacht „Sunshine” (Paweł Macikowski, Alina Macikowska, Wiktor Macikowski), drugi był „Fenix” (Marek Gabryszewski, Maciej Podlaski), a trzeci „Viking” (Henryk Gzubicki, Jakub Gajdka). Wśród mniejszych jachtów najlepiej sprawował się jacht „Viking” (Henryk Gzubicki, Jakub Gajdka). Drugie miejsce zajął „Posejdon” (Piotr Podlaski, Urszula Maksymiuk), a trzecie „As” (Andrzej Sołtysiak i Ewa Sołtysiak).

- Pływam już ponad dwadzieścia pięć lat. Pasją zaraził mnie mąż. To on rządzi na jachcie, ja jestem za pomocnika. Także nasz syn kocha żaglowanie, właśnie teraz uczestniczy w kursie. Bardzo dobrze, że Marek organizuje takie zawody i na naszym jeziorze coś się dzieje – powiedziała Ewa Sołtysiak.

Puchary i nagrody wręczali starosta Mariusz Turalski i wicestarosta Jarosław Ocicki, którzy gratulowali zawodnikom i obiecali wesprzeć regaty w przyszłym roku, bo warto inwestować w sport nie tylko wyczynowy, ale też rekreacyjny.

Sponsorami regat byli Nadleśnictwo Płock, OSM Sierpc, Mostar Budownictwo oraz Piotr Mariański – agent ubezpieczeniowy PZU S.A.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%